„Feluś i Gucio poznają literki” – Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Nauka przez zabawę to wspaniała forma odkrywania świata!

Jeśli przygoda z alfabetem właśnie czeka na Wasze dzieci to całym sercem polecam bardzo ciekawą i urozmaiconą pomoc edukacyjną. To świetna nowość od wydawnictwa Nasza Księgarnia.

„Feluś i Gucio poznają literki” to zestaw edukacyjny dla dzieci od około 3 roku życia. W pudełku znajdziecie aż 38 dwustronnych kart sensorycznych z literami i ze zwierzętami oraz świetny poradnik, wypełniony ćwiczeniami i zabawami, przygotowującymi do nauki pisania.

Karty te umożliwiają zabawę nawet szóstce dzieci jednocześnie 🙂

koszyk

Dwustronne karty sensoryczne wykonane są z grubej i solidnej tektury. Na każdej stronie karty znajduje się jedna litera alfabetu w liniaturze wraz z kierunkiem jej zapisu krok po kroku oraz ilustracje przedstawiające zwierzę, którego nazwa rozpoczyna się na daną literę lub ją zawiera. Świetnym pomysłem na pomoc dzieciom w odróżnianiu dużej litery od małej jest zastosowanie prostego skojarzenia – duże zwierzę to duża litera, a małe zwierzę, to mała litera.

Ciekawym zabiegiem jest także wykonanie kart! Każda litera w liniaturze została pokryta specjalnym lakierem, który jest wyczuwalny pod palcem! To sprawia, że malec poznaje alfabet nie tylko za pomocą zmysłu wzroku i słuchu, ale także dotyku.

Na kartach znajdziecie litery oraz słowa alfabetu polskiego i angielskiego.

Sześć kart zawiera szlaczki, które świetnie sprawdzą się na rozgrzewkę przed poznawaniem liter.

W dołączonej książeczce znajdziecie mnóstwo aktywności z wykorzystaniem kart, m.in. paluszkową rozgrzewkę, zabawę w literkowe zwierzątka, literkową kalkomanię, czy paluszkowe literki. Zabawę dobieracie w zależności od wieku, umiejętności, chęci oraz potrzeb dziecka, dlatego te karty posłużą na długi czas. Zapewnią godziny świetnej przygody z alfabetem i wspaniałą naukę przez zabawę.

Bardzo polecam! Tylko spójrzcie na te ilustracje. Czyż nie są urocze?

„Feluś i Gucio poznają literki”

Autorka: Justyna Kesler

Ilustracje: Marianna Schoett

Dla dzieci: 3+

Ilość graczy: 1 – 6

Czas gry: 10 – 30 minut

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Dodaj komentarz