Emi i Tajny Klub Superdziewczyn „Dookoła świata. Wioska Świętego Mikołaja” Tom 5 – Wydawnictwo WILGA

Ho, ho, ho! Macie ochotę wskoczyć na sanie i wraz z Tajnym Klubem Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka wyruszyć prosto do Rovaniemi w Laponii?

My właśnie „wróciliśmy” ze wspaniałej śnieżnej przygody, którą zaserwowała nam Agnieszka Mielech w najnowszym podróżniczym tomie „Dookoła świata. Wioska Świętego Mikołaja”.

Z radością patronuję medialnie tej wspaniałej, pełnej przygód i tajemnic opowieści, bo wiem, że serię o Emi kochamy nie tylko my! Często piszecie do mnie w wiadomościach, że Wasze dzieci (i to nie tylko dziewczynki) uwielbiają przygody Tajnego Klubu i mają w swojej biblioteczce wszystkie tomy, dlatego dziś wspaniała wiadomość dla wszystkich pasjonatów zagadek i podróżowania!

Czeka na Was lawina przygód, bowiem Tajny Klub Superdziewczyn bierze sprawy w swoje ręce i rozpoczyna nową tajną misję, której stawką będzie uratowanie świąt i honoru Świętego Mikołaja. Oj, będzie się działo 🙂

koszyk

Książka rozpoczyna się ciekawym przewodnikiem po Laponii, który przybliży czytelnikom tę wyjątkową krainę. Fascynujący może okazać się dla Was fakt, że żyje w niej więcej reniferów, niż ludzi. Dowiecie się także, że od 1996 roku Laponia znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco. Autorka zadbała również o mini przewodnik o Świętym Mikołaju. Bardzo mnie cieszy przybliżenie postaci biskupa z Miry. Przekonacie się także w jaki sposób postrzega się Świętego w innych krajach.

Gdy zapoznacie się ze zwyczajami i tradycjami z różnych części globu, przyjdzie czas na najważniejsze – Stanisława Emila Gacek – szefowa paczki superdziewczyn i jednego superchłopaka, niosąca na ustach hasło: „Nigdy więcej nudy” zabierze Was w emocjonującą podróż.

Profesor Kaganek zaskakuje wszystkich wystawną, elegancką kolacją! Pyszne dania, przepiękne stroje, doniosła atmosfera zwiastują coś wyjątkowego… Okazuje się, że gościem wieczoru jest słynna badaczka zórz polarnych, profesor Aurelia Borealis. Miła, serdeczna kobieta zaprasza profesora Kaganka na wielkie wydarzenie naukowe, które odbędzie się w Rovaniemi! To doskonała okazja, by wybrać się tam całą paczką i osobiście przekonać się, jak to jest z tym Mikołajem 🙂

Kto ma ochotę zwiedzić świąteczną wioskę, przejechać się psim zaprzęgiem i poszaleć na skuterach śnieżnych? A może nigdy nie byliście w warsztacie elfów? To jednak nie wszystko! Emi i jej przyjaciele podejmą się poszukiwania zorzy polarnej! Możecie poczuć się również niczym prawdziwi detektywi, bowiem czeka tajna misja… Niestety część listów, wysłanych przez dzieci z całego świata, ginie w niewyjaśnionych okolicznościach i nie można tego zostawić bez rozwiązania!

Wspaniała lektura! Duża dawka geograficznej i przyrodniczej wiedzy połączona z dynamiczną fabułą, zagadką i przygodami. Nie będziecie się nudzić.

Polecam całym sercem.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Wioska Świętego Mikołaja” Tom 5

Tekst: Agnieszka Mielech

Ilustracje: Magdalena Babińska

Oprawa: zintegrowana

Ilość stron: 224

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.