„Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy” – Wydawnictwo DWUKROPEK

Grudzień ma swój wyjątkowy klimat, gdyż to dla nas czas wspaniałych adwentowych książek! Bardzo lubię tę tradycję wspólnego, rodzinnego czytania jednego rozdziału świątecznej książki każdego dnia, od 1 grudnia, aż do Wigilii.

Wydawnictwo Dwukropek przygotowało pełną ciepła, rodzinnych wzruszeń i perypetii opowieść, którą wypełniają wspaniałe ilustracje! Przepięknie wydana książka będzie ciekawą lekturą dla całej rodziny. Z radością objęłam ją patronatem.

koszyk

Nadszedł grudzień. Radosny czas oczekiwania mama wypełniła bardzo pomysłowym kalendarzem adwentowym. Przygotowała go w formie wagoników, bo wie jak bardzo jej synek kocha pociągi. Niespodzianka oczarowała obu braci, a pomysłowe zadania czekające w kopertach zaangażowały do współpracy całą rodzinę. Myślę, że i Wy znajdziecie tu wiele inspiracji, a lektura książki będzie bardzo owocna.

W książce znajdziecie szablon do przygotowania chatki z piernika, możecie zainspirować się pomysłem na wykonanie karmnika dla ptaków, przygotowania oryginalnego poczęstunku dla Mikołaja, czy kalendarza na prezent dla bliskich. Wybierzecie się na świąteczny jarmark, poszalejecie w śniegu, a nawet zbudujecie igloo. Nie zabrakło inspiracji na dekorację domu, będą oczywiście świąteczne przeboje, czy wyprawa do lasu, okrytego białym puchem. Teleskop zabierze Was w gwiazdy, a tuż przed wigilią zaczną się smakowite przygotowania potraw. Ach i jeszcze najważniejsze – mama z tatą będą mieli dla chłopców najpiękniejszy prezent! A jaki? Przekonajcie się sami.

Książka urzekła mnie zwróceniem uwagi na to, co w życiu najważniejsze. Pięknie wybrzmiały w niej relacje, czas z rodzicami, dziadkami, budowanie wspomnień i tradycji. Tego nie kupi się za żadne pieniądze – nad tym każdy z nas musi pracować swoją uważnością i czasem dla tych, których kochamy. Historie wypełnione są także humorem, dlatego czyta się je z przyjemnością.

Bardzo polecam na grudniowe, wspólne wieczory. Celebrujcie ten wyjątkowy czas, bo płynie on ekspresowo!

„Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy”

Tekst: Ewelina Włodarczyk

Ilustracje: Anna Łazowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.