„Słonecznikowa 5. Przyjaciele Tuptusia” – Wydawnictwo WILGA

Nie tylko za oknem mamy piękną jesień, w książkach również ją znajdziemy! Wydawnictwo Wilga kontynuuje świetną serię o rodzinie z ulicy Słonecznikowej 5.

Najnowszy tom, zatytułowany „Przyjaciele Tuptusia” to już trzecia pozycja w tym cyklu. Każdy tom można czytać niezależnie, wszystkie łączy jednak coś bardzo ważnego: dobry humor i zabawa! Bliźnięta Lilka i Krzyś oraz mały Adaś mają głowy pełne pomysłów, dlatego z tą rodzinką nie będziecie się nudzić, ani chwili!

koszyk

Bardzo lubię czytać ze Stasiem książki Anieli Cholewińskiej – Szkolik. Pisarka idealnie łączy w nich prawdziwe, codzienne życie z wyzwaniami i niełatwymi często emocjami dzieci. Rodzina z książki stała nam się bardzo bliska już od pierwszego tomu, ponieważ ich życie jest zwyczajne, takie jak nasze i jak każdego z Was! Jest tu miejsce na emocje, szanowanie potrzeb innych, jest także ciepło i bliskość. Za tę autentyczność i pokazywanie wartości rodziny cenię serię bardzo wysoko i z radością czekam na każdy nowy tom. Już nie mogę doczekać się zimy i kolejnych przygód na Słonecznikowej 5!

Co czeka Was w jesiennym tytule? Ach, chciałabym napisać o wszystkich perypetiach, ale nie zdradzę wiele. Miejcie troszkę niespodzianek. Będzie sporo wyzwań, bo tuż przed wyprawą na grzyby mama dozna kontuzji nogi i z grzybów nici… Choć może nie do końca? Przecież rodzina to siła, dlatego pomysłów nigdy nie zabraknie. Będą jesiennie pyszności, jeżykowe ciasteczka, domowe, pachnące ciasto, długie bajki opowiadane przez babcię, jesienne bukiety z liści, puszczanie latawców i odwiedziny pewnego uroczego gościa. Będzie zwyczajne celebrowanie życia, a gdy za oknem pojawi się ulewa humory wciąż będą dopisywały, bo przecież w domu również można się świetnie bawić!

Bardzo przyjemne, ciepłe, pomysłowe historie. Idealne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajrzyjcie koniecznie na ulicę Słonecznikową 5 i zakumplujcie się z mamą Natalią, tatą Łukaszem, Lilką, Krzysiem, Adasiem i ich psiakiem Zadziorem. Jestem pewna, że się polubicie!

„Słonecznikowa 5. Przyjaciele Tuptusia” TOM 3

Tekst: Aniela Cholewińska – Szkolik

Ilustracje: Marta Kulesza

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.