Duże troski małych zwierzątek – Katarzyna Wierzbicka

Każdy rodzic wychowuje swoje dziecko najlepiej jak potrafi. Staramy się by malec dorastał bezpiecznie, z miłością i ciepłem w sercu. Chcemy by rósł na pewnego siebie, dobrego człowieka, z wartościami. Życie jednak nie jest usłane jedynie pięknymi momentami, a naszą rolą jest wspieranie dziecka i otulanie go dobrym słowem.

Każdy dzień jest ważną lekcją życia, a troski i zmartwienia, które zaprzątają głowę młodego człowieka możemy przerodzić w coś dobrego.

„Duże troski małych zwierzątek” to zbiór mądrych, wartościowych i bardzo pomocnych bajek! Ta książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego przedszkolaka.

koszyk

Autorką książki jest Katarzyna Wierzbicka, która urzekła nas książką „Elf do zadań specjalnych” oraz pozycją „O, królewiczu który się odważył” – była to zwycięska książka piątej edycji konkursu „Piórko 2019. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Obie książki są wspaniałe i warte uwagi, dlatego z radością sięgnęłam po kolejną pozycję tej autorki i nie zawiodłam się ani trochę! Warto także wspomnieć, że autorka zaczęła pisać książki dla dorosłych czytelników i właśnie wchodzi na rynek jej książka urban fantasy „Tajne przez magiczne”.

Zajrzyjcie także na blog Katarzyny Wierzbickiej: www.MadkaRoku.com która o dzieciach i książkach pisze na na luzie i z dystansem 🙂

Na 56 stronach książki „Duże troski małych zwierzątek” znajdziecie aż 5 ciepłych, mądrych historii, które pomogą dzieciom oswoić się ze zwykłymi, codziennymi troskami i problemami. Bohaterami tych opowiadań są zwierzęta.

Mały zajączek boi się zasypiać przy zgaszonym świetle, ale mama koi jego strach, opowiadając czym jest ciemność i pokazując jak oswoić tę emocję.

Mama wiewiórki udowadnia córce, że nie można porównywać się do innych, bo każdy z nas się różni i to czyni nas wyjątkowymi.

Miś dowie się od mamy czym jest prawdziwa przyjaźń i przekona się, że nie można zmieniać się dla innych, pod ich wpływem i tylko dlatego by nas lubili.

Bóbr zrozumie, że rodzice czasami mogą się pokłócić, ale jego będą kochać zawsze całym sercem, nawet gdy czasami dopadnie ich złość i poróżnienie.

Mały pajączek pozna wartość cierpliwości i czekania.

Książka jest swego rodzaju lekarstwem na skołatane, dziecięce nerwy i troski. Będzie także wspaniałą pomocą dla rodziców, którzy chcą wspierać swoje pociechy każdego dnia. Będzie oparciem, wzmocnieniem, a także piękną lekturą na wspólne wieczory.

Ważnym atutem jest duża i przejrzysta czcionka, która będzie sprzyjała samodzielnej lekturze dzieciom rozpoczynającym przygodę z czytaniem. Książka wypełniona jest uroczymi ilustracjami Magdaleny Babińskiej. Jestem pewna, że pokochacie tych leśnych bohaterów.

Bardzo polecamy!

„Duże troski małych zwierzątek”

Tekst: Katarzyna Wierzbicka

Ilustracje: Magdalena Babińska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 56

Dla dzieci: 3+

Seria: EduCzytajki

Wydawnictwo: SKRZAT

Madka roku
Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski - WYDAWNICTWO DLA DZIECI I  MŁODZIEŻY

Dodaj komentarz