„DINOZAURY – gra pamięciowa” – JACOBSONY

Dinozaury – temat który z pewnością zagości w każdym domu. Przychodzi taki moment gdy ciekawe świata dzieci zaczynają interesować się tą wymarłą grupą zwierząt i w mniejszym lub większym stopniu chcą poznać stworzenia które 237 milionów lat temu pojawiły się w triasie. U nas fascynacja tymi lądowymi kręgowcami nastąpiła po wizycie w parku dinozaurów w Bałtowie. Całodzienna wizyta w kompleksie sprawiła że dzieci chciały dowiedzieć się więcej o tych ciekawych olbrzymach, stąd nasza biblioteczka wzbogaciła się o kilka tytułów. Niedawno zaś odkryliśmy prawdziwy rarytas, z którym wspaniale spędzamy deszczowe wieczory i smogowe dni.

 

 

„Dinozaury – gra pamięciowa”  to kolejna perełka od marki JACOBSONY – rodzinnej 7 – osobowej firmy, która na polskim rynku działa  nieprzerwanie od 2001 roku. Na blogu pokazywałam już nasze ukochane zestawy z grami memo, od których jesteśmy uzależnieni! Możecie na nie zerknąć, klikając tutaj –> MEMO  Poznaliśmy owady, ptaki, ryby, grzyby, kwiaty polne i drzewa, a teraz uczymy się dinozaurów. Właściwie jest to nauka mimo woli, gdyż często trudne na pozór nazwy szybko wpadają do głowy, szczególnie gdy dzieci proszą o dziesiątą partyjkę w ciągu dnia.

Gra jest niezwykle prosta, więc już dzieci w wieku czterech, czy pięciu lat podołają wyzwaniu i uwaga – będą w stanie ograć rodziców! Mnie to spotkało już wielokrotnie 🙂 Zaskakująca jest szybkość z jaką przychodzi maluchom opanowanie nazw i zapamiętanie ułożenia kafelków. Gra składa się z 20 par kartoników, czyli 40 elementów na których znajdują się ilustracje i nazwy zaskakujących dinozaurów. Jedne znane nam dobrze z książek, inne odkryliśmy po raz pierwszy. Zaskoczył nas ogromnie smok wawelski! Otóż jak się okazuje to nie tylko postać z bajki o Szewczyku Dratewce, ale też pierwszy odnaleziony polski dinozaur drapieżny. Jego niemal kompletny szkielet paleontolodzy znaleźli w Lisowicach koło Lublińca w skałach sprzed 205 milionów lat. Miał około 6 metrów długości, ponad półmetrową czaszkę uzbrojoną w długie piłkowane zęby, szybko biegał na tylnych kończynach, a przednich używał do chwytania i rozrywania zdobyczy. Z ciekawostek dodam, iż jego skamieniałe kości można oglądać w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W muzeum można zobaczyć także szkielety dinozaurów, które polscy paleontolodzy znaleźli na pustyni Gobi, oraz kości i modele wielkich gadów i płazów ze Śląska, które żyły tam 230 milionów lat temu. W sali poświęconej ewolucji w morzu zwiedzający zobaczą szczątki i modele wielkiej ryby pancernej oraz ichtiozaura, a także bogatą dokumentację ewolucji bezkręgowców. Bardzo polecamy wycieczkę w to niezwykłe miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W wygodnym, kartonowym pudełku znajdziecie żetony które należy rozłożyć na stole, tak aby obrazki dinozaurów były zakryte. Zabawa polega na odkrywaniu w każdej rundzie dwóch kartoników i odszukiwaniu pary. Jeżeli trafimy na dwa identyczne obrazki wówczas odkładamy komplet na bok, jeżeli nie to zakrywamy dane kafelki i próbujemy swych sił w kolejnej rundzie. Wygrywa osoba która zbierze większą ilość par.

Gra świetnie działa na spostrzegawczość, refleks, pamięć i cierpliwość. Dzieci uczą się wytrwałości, rywalizacji, a przy okazji poznają pradawne gatunki wymarłych zwierząt.

Jak każda z serii tych gier jest bardzo starannie wydana, na grubym, twardym kartonie, dzięki czemu częste kontakty z małymi rączkami nie odbiją się na jej wyglądzie. Każdy obrazek ma wymiary  5,5 x 5,5 cm. Ze względu na podręczny format opakowania memo można wszędzie ze sobą zabrać, bo zajmie niewiele miejsca w plecaku czy walizce. Przetestowane na mojej córce, która zaniosła swoje pudełko do szkoły gdy pani zorganizowała dzień gier planszowych i wszyscy świetnie się z nią bawili 🙂

Koniecznie zajrzyjcie na stronę sklepu KANAPONY.PL ! Przy zakupie gry  „Dinozaury”  otrzymacie kartę pocztową z Triceratopsem w prezencie. Poza tym sklep oferuje naprawdę oryginalne i piękne przedmioty, jak niezwykłe poduszki w kształcie ryb, cudowne pocztówki, najpiękniejsze książki i gry, oraz kreatywne zabawki. Polecamy!

 

koszyk

kanapony.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “„DINOZAURY – gra pamięciowa” – JACOBSONY

 • 09/01/2018 at 14:22
  Permalink

  Jak zawsze pięknie opisane…ale jak może być inaczej skoro wydaje się, że gra naprawdę porządnie i solidnie zrobiona! Do tego temat, którym fascynację zapewne przechodzi każde dziecko 🙂
  Pozdrawiam ciepło!

  Reply
  • 09/01/2018 at 21:17
   Permalink

   Dziękuję za miłe słowa. Gra to mistrzostwo, bo wykonana jest z pasją i sercem. Bardzo polecamy!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.