Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Czekaliśmy na tę książkę z wielkim apetytem! Gdy tylko do nas dotarła degustowaliśmy się nią po kawałku, tak by dłużej czuć smak potraw pochodzących z aż 26 krajów. Smakowała nam wyśmienicie, ale mamy jedno ostrzeżenie – nie czytajcie jej będąc głodnymi! 🙂

koszyk

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało kolejny piękny, wielkoformatowy album. Tym razem Aleksandra i Daniel Mizielińscy zapraszają w świat smaków, potraw i składników dań. Książka „Daj gryza” to swego rodzaju podróż w czasie tropem jedzenia z różnych stron świata. Zaczynamy od pierwszych pól pszenicy, a kończymy na posiłkach dla astronautów. Każdy rozdział poświęcony jest jednemu krajowi. Poznacie charakterystyczne produkty, dania, a nawet ich historię! To co bardzo nam się spodobało to liczne przepisy, z których z pewnością często będziemy korzystać. Jest także spis potraw, więc jak tylko najdzie Was ochota na coś pysznego to szybko możecie odnaleźć przepis.

Album poprowadzi was przez kuchnie następujących krajów:

Europa: Francja, Grecja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Węgry, Włochy.

Ameryka Północna i Południowa: Argentyna, Brazylia, Meksyk, Peru, Stany Zjednoczone.

Azja i Oceania: Chiny, Indie, Indonezja, Iran, Izrael, Japonia, Turcja, Wietnam.

Afryka: Egipt, Etiopia, Maroko, Nigeria.

Jeśli ciekawi Was kiedy powstały pierwsze kebaby, czym jest baklawa, lub duchowa głodówka, albo macie ochotę na kwiatowe przysmaki, czy zupę miso to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Poznacie kulinarne pyszności z wszystkich kontynentów, a wiele z nich z pewnością będzie dla Was zaskoczeniem.

Ta książka naprawdę robi wrażenie! Jak każda z wielkoformatowych tytułów od Dwóch Sióstr jest starannie wydana, na grubszym, matowym, dobrej jakości papierze. To książki na pokolenia, dla całej rodziny! Bardzo polecamy, koniecznie dajcie się na nią skusić!

„Daj gryza”

Tekst: Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Natalia Baranowska

Ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Oprawa: twarda

Ilość stron: 112

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz