Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem – Wydawnictwo ENTLICZEK

Profesor Astrokot od kilku lat króluje w naszym domu! Bardzo lubimy te naukowe książki, które w ciekawy i przystępny sposób oswajają dzieci z kosmosem, światem fizyki, czy ludzkim ciałem.

Tym razem wydawnictwo Entliczek przygotowało kolejny tom w serii MAŁY ASTROKOT, skierowany do dzieci od około 4 lat.

„Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem” odpowiedzą na dziecięce pytania dotyczące rakiet, misji i odkrywania kosmosu.

koszyk

Dzieci fascynują się kosmosem, dlatego gwarantuję Wam, że ta książka bardzo je zainteresuje. Dowiecie się z niej, w jaki sposób można polecieć w kosmos, czym jest grawitacja oraz jak działa rakieta kosmiczna. W przystępny sposób poznacie historię lotów kosmicznych i dowiecie się kim były pierwsze żywe istoty, które poleciały w kosmos w 1947 roku. Będzie oczywiście słynny Apollo 11 i etapy jego lotu (w końcu prosto i jasno przedstawiony cały proces – Staś jest tym zafascynowany). Będzie lądowanie na Księżycu i powrót na Ziemię. Zobaczycie także nowoczesne promy kosmiczne i ich misje, a także przekonacie się, nad czym obecnie pracują naukowcy. Stasiowi bardzo spodobała się wiadomość, że wkrótce zwykli ludzie będą mogli podróżować rakietami! Wakacje na Księżycu i Marsie? To byłoby coś 🙂

Książka jest pięknie wydana, na matowym, grubszym papierze. Ma wygodny, kwadratowy format i twardą, elegancką płócienną okładkę. Pod koniec znajdziecie słowniczek z takimi pojęciami jak astronauta, sonda kosmiczna, orbita, czy zapłon. Bardzo fascynująca, wartościowa lektura. Zdecydowanie warto mieć ją w swojej biblioteczce.

„Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem”

Tekst: Dominic Walliman

Ilustracje: Ben Newman

Tłumaczenie: Andrzej Stołecki

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo ENTLICZEK

Sklep Wydawnictwa Entliczek

Dodaj komentarz