Czarna książka – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Strach przed ciemnością bywa niekiedy prawdziwą zmorą zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Czasami malca potrafi przestraszyć drobiazg, detal, który w oczach kilkulatka staje się czymś ogromnym. Dzieci często boją się ciemności, nie lubią zasypiać przy zupełnie zgaszonym świetle, boją się spacerować po zmierzchu. Żeby oswoić najmłodszych z tym zagadnieniem warto pokazać że nie zawsze to co „siedzi” w naszej głowie dzieje się naprawdę.

 

 

Z pomocą w oswajaniu strachu przychodzi bardzo przewrotna książka autorstwa Rity Kaczmarskiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry. „Czarna książka” jest… czarna! Jej karty i wnętrze są mroczne, a ilustracje bardzo pobudzają wyobraźnię i dają do myślenia. Cóż może skrywać się za czarną górą, za czarnym lasem i na strychu czarnej chatki? Wszystko spowija czerń, choć ciemna szafa z pewnością zaskoczy młodego czytelnika.

Książkę z powodzeniem można czytać dzieciom w wieku od około 4 lat. Tekst jest prosty, a każda rozkładówka zawiera jedno zdanie. Po kilku razach wspólnej lektury dzieci już same idealnie zapamiętały jej treść, a mój pięciolatek recytuje ją z pamięci. To dla niego także świetny trening skupienia i zapamiętywania. Papier jest grubszy, solidny, matowy, więc książka z powodzeniem przetrwa częsty kontakt z małymi rączkami. Ach! Jeszcze pachnie świeżym drukiem.

Na 40 stronach zagadkowej opowieści dowiecie się, że w ciemności znajome kształty stają się obce, cienie gęstnieją, jaśniejsze punkciki wyglądają jak świecące w mroku oczy… Wytwory naszej wyobraźni mogą podsuwać coraz bardziej przerażające pomysły, jednak czy warto się bać tego co nieznane? Koniecznie sięgnijcie po tę emocjonującą lekturę. Dzieci bardzo polubią powtarzalną formę tekstu i wrażeniom podczas wspólnej lektury z pewnością nie będzie końca! Polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo dwie siostry

 

Dodaj komentarz