Co to jest ten śnieg? Wydawnictwo DWUKROPEK

Jesień w pełni, a ja mam dla Was już zimową, przepiękną książkę, którą z wielką radością i przyjemnością objęłam patronatem!

„Co to jest ten śnieg?” to malownicza, wzruszająca i pięknie zilustrowana opowieść, którą przygotował Yuval Zommer. Jego twórczość pokochaliśmy za serię książek o przyrodzie (piękne, dużego formatu pozycje z serii: Wielka księga robali, ssaków, ptaków, zwierząt morskich) oraz za wyjątkową książkę „Choinka. Jestem jaka jestem”, której także patronowałam.

koszyk

Lis i zając przyszli na świat wiosną. Razem dorastali i połączyła ich piękna przyjaźń. Pewnego dnia usłyszeli od rybitwy, że ta odlatuje wraz z innymi ptakami, a Ci, którzy zostaną na miejscu będą otoczeni srebrzystym śniegiem. Tylko czym jest ten śnieg, zastanawiały się zwierzęta?

Postanowiły wyruszyć przed siebie, w poszukiwaniu kogoś, kto zna odpowiedź na to pytanie. Niedźwiedź powiedział, że jest to miła, zimowa kołderka, niczym ich futerka, renifer, że są to mokre, zimne drobinki, jak ich nosy, a łosoś, że to miękki dywan, jak ich ogony.

Po długiej wędrówce zmęczeni przyjaciele zasnęli w drewnianej łodzi, a o poranku obudził ich… śnieg! W końcu go ujrzeli! Ich radość i szczęście trudno opisać słowami. Tylko czy uda im się teraz wrócić do domu?

Piękna, ciepła niczym kołderka opowieść o tym jak ważny jest w życiu zachwyt nad drobiazgami. Ta opowieść jest także piękną lekcją uważności, radości z życia i doceniania przyjaźni. Dzieci mają niebywałą, piękną, prawdziwą radość z życia, której my – dorośli moglibyśmy się od nich uczyć! Warto celebrować zachwyt nad przyrodą, nad wspólnym spacerem pośród szeleszczących liści, czy skrzypiącego śniegu, nad światem, który nas otacza.

Piękna, zimowa opowieść, z cudownym i delikatnym, mądrym przesłaniem. Czytajcie z dziećmi i wspólnie doceniajcie te małe – wielkie rzeczy! Życie jest wspaniałą przygodą i najlepszą lekcją życia.

Bardzo polecamy!

Staś zauważył coś ważnego: dlaczego niedźwiedź nie śpi zimą? 😉

„Co to jest ten śnieg?”

Tekst i ilustracje: Yuval Zommer

Przekład: Katarzyna Biegańska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: DWUKROPEK

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

One thought on “Co to jest ten śnieg? Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz