„Co je Jan? I dlaczego nie ciastko?” – o diecie bezglutenowej – Justyna Tarkowska

Bardzo się cieszę, że w książkach dla dzieci poruszane są coraz częściej ważne, życiowe zagadnienia. Dziś chciałam pokazać Wam ciekawą lekturę o diecie bezglutenowej. To ważny temat i coraz powszechniejszy, więc warto go oswoić i zrozumieć.

Książka nie jest w sprzedaży. Mogą ją otrzymać bezpłatnie wszyscy rodzice i opiekunowie dzieci na diecie bezglutenowej, którzy należą do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej.

Książka powstała z potrzeby serca! Autorką i ilustratorką jest Justyna Tarkowska, która zajmuje się projektowaniem okładek i ilustrowaniem. Prowadzi własną pracownię graficzną Mile Widziane. Sama jest na diecie bezglutenowej i ma synka Janka, a książka ta jest jej debiutem literackim, jakże udanym! Ja jestem zachwycona.

W klasie pojawia się nowy chłopiec, Jaś. Lubi grać w piłkę nożną, chętnie wcina szpinak i brukselkę, ale musi strzec się glutenu. Jego spożycie bardzo mu szkodzi. Jasiek wyjaśnia czym jest ów trudne na pozór słowo i mówi w czym ten gluten występuje. Mimo diety jadłospis chłopca jest obszerny i bogaty w liczne przysmaki. Z książki dowiecie się czego Jasiek musi unikać, a co może bezpiecznie spożywać. Mały Jan pokaże Wam jak rozpoznać produkty bezglutenowe na opakowaniu i udowodni, że mimo diety można prowadzić normalne, szczęśliwe życie z pasjami.

Bardzo wartościowa i potrzebna książka. Jest w całości kartonowa, z bezpiecznymi zaokrąglonymi rogami. Na 26 stronach znajdziecie dużo wiedzy, ukazanej w przystępny, wierszowany sposób. Każda karta wypełniona jest także świetną ilustracją. Nie ma tu miejsca na infantylność, czy kiczowatość. Jest tak jak lubię, z szacunkiem do młodego i dorosłego czytelnika, bo to książka dla całej rodziny. Bardzo polecam!

Zapraszam Was serdecznie na stronę autorki i ilustratorki książki, Justyny Tarkowskiej www.MileWidziane.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie mw_logo_2.jpg
Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

Dodaj komentarz