Ciało. Ty i miliardy Twoich mieszkańców – Wydawnictwo FORMAT

Ludzkie ciało jest niekończącą się kopalnią wiedzy. Ten temat fascynuje dzieci w każdym wieku. Moi mali czytelnicy także z wielką chęcią i zainteresowaniem sięgają po lektury poruszające ów temat. Kilka dni temu skończyliśmy czytać jedną z najlepszych książek na polskim rynku wydawniczym, odkrywającej to wszystko co w „nas siedzi”. To książka o każdym z nas, podana w niezwykle ciekawy, przystępny, inny niż do tej pory sposób.

 

„Ciało. Ty i miliardy Twoich mieszkańców”

autor:  Jan Paul Schutten

ilustracje:  Floor Rieder

wydawnictwo Format

 

Książka skierowana jest do dzieci od około 8 lat, zachwyci także młodzież i dorosłych. Czytaliśmy ją jednym tchem, wybierając zagadnienia które akurat najbardziej nas interesowały. Dzięki przejrzystemu spisowi treści możemy szybko zdecydować jaki temat chcemy odkryć, a jest ich bardzo wiele i przedstawione są w niezwykle interesujący sposób.

Dzieci dowiedzą się dlaczego w komórce mamy silniczki, czemu rządzi nami DNA, dlaczego mały wirus może zniszczyć całą komórkę, czy skąd bierze się katar. Najbardziej spodobał nam się rozdział o badaniu ciała, odkrywający przed nami wiele nowych faktów. Poznaliśmy Andreasa Wesaliusza, który w środku nocy wykradał ludzkie ciała w celu ich badań. Fascynowało go to co poznawał, oddawał się pasji całym sobą. Autor niezwykle przystępnie i ciekawie opowiada o tym że mózg nie jest komputerem, że często zapominamy o przyjemnościach, a pamiętamy o przykrościach, że można być ślepym mimo sprawnych oczu, że sami nie możemy o niczym zdecydować. Strona po stronie odkrywamy tajemnice ludzkiego ciała, często w zabawny sposób. Mali czytelnicy dowiedzą się po co są nam włoski w nosie, dlaczego żołądek przypomina mordercę, czy jak prawidłowo należy się wypróżniać. A może zastanawialiście się dlaczego przytulanie jest tak zdrowe, lub czemu Kleopatra wpuszczała sobie do oczu truciznę? Odpowiedzi na te i wiele, wiele kolejnych pytań znajdziecie na kartach tej wyjątkowej książki.

Pozycja tego mistrzowskiego duetu została przełożona na wiele języków, obsypana nagrodami oraz uznana za najlepszą książkę popularnonaukową dla dzieci i młodzieży, między innymi w Holandii i w Niemczech. Wydana jest w twardej, eleganckiej oprawie, na grubszym, matowym papierze i z pewnością będzie idealnym prezentem dla każdego ciekawego świata czytelnika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

2 thoughts on “Ciało. Ty i miliardy Twoich mieszkańców – Wydawnictwo FORMAT

Dodaj komentarz