„Było sobie życie” Złota Kolekcja 6 płyt DVD – 10 godzin filmów w wersji HD!

30 lat temu po raz pierwszy miałam przyjemność oglądać na szklanym ekranie serial „Było sobie życie”, a dziś w towarzystwie swoich dzieci mam radość na nowo odkrywać uroki tego cudownego cyklu filmów. Choć telewizor włączamy w naszym domu bardzo rzadko to dla takich rarytasów robimy wyjątki i powracamy z ogromną chęcią.

Albert Barillé –  francuski producent telewizyjny, scenarzysta, karykaturzysta i założyciel studia filmowego Procidis był twórcą seriali animowanych z serii „Było sobie…” jak również autorem programów medycznych i dokumentalnych, sztuk teatralnych, a także popularyzatorem filozofii.

Muzykę i wszystkim dobrze znaną piosenkę „Oda do życia” stworzył Michel Legrand, a zaśpiewała ją Sandra Kim –  piosenkarka z Belgii, która w 1986 roku wygrała konkurs piosenki Eurowizji.

Kultowa kolekcja została niedawno wydana w nowej wersji HD z jeszcze lepszą jakością obrazu. Wydawnictwo Hippocampus oferuje w komplecie aż 6 płyt DVD, a na nich 26 odcinków, czyli 10 godzin filmów. W zabawny, ciekawy i pouczający sposób dzieci dowiedzą się jak funkcjonuje ludzki organizm. Twórca połączył tu dwa światy – prawdziwy obraz organizmu i procesy w nim zachodzące, oraz bajkowe postacie, których zadaniem jest walczyć z bakteriami i wirusami. Dzięki takiej właśnie formie, gdzie wszystko ożywa i staje się takie realne dzieci znacznie szybciej zrozumieją i oswoją się z biologią. Filmy zachwycą dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów, a nawet dorosłych. Sama z zachwytem na nowo odkrywam ich treść i oglądamy je zawsze całą rodziną.

A jakie tematy znajdziecie na płytach? Zerknijcie poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamiętacie? 🙂

 

 

 

 

 

 

Tutaj możecie zobaczyć porównanie wersji poprzedniej i poprawionej, w jeszcze lepszej jakości obrazu:

 

Z serii „Było sobie życie” znajdziecie również KOMIKS o którym pisałam tutaj –> KLIK, a także świetne, solidne, dużego formatu puzzle, do których moje dzieci powracają bardzo często i z wielką przyjemnością. Ponadto dostępne są także encyklopedie i gry planszowe, na które z pewnością i my się skusimy, bo wielu rodziców zachwala że sprawdzają się genialnie!

 

 

 

 

Zapraszam Was zatem w podróż po ludzkim organizmie wraz Piotrem, Pierretką, Porucznikiem PSi, Konusem i Wredniakiem. Główną zaś postacią będzie Mistrz z wielką, białą brodą – sprytny i wesoły mędrzec, którego siedziba znajduje się w jądrze komórki i z którego przekazuje najtajniejszą wiedzę o ludzkim organizmie.

Bardzo polecamy! To idealny pomysł na mądry i wartościowy prezent dla dziecka, oraz ciekawie spędzony czas.

 

 

Więcej informacji o serii znajdziecie klikając poniżej:

 

 

12 thoughts on “„Było sobie życie” Złota Kolekcja 6 płyt DVD – 10 godzin filmów w wersji HD!

Dodaj komentarz