„Było sobie życie” Złota Kolekcja 6 płyt DVD – 10 godzin filmów w wersji HD!

30 lat temu po raz pierwszy miałam przyjemność oglądać na szklanym ekranie serial „Było sobie życie”, a dziś w towarzystwie swoich dzieci mam radość na nowo odkrywać uroki tego cudownego cyklu filmów. Choć telewizor włączamy w naszym domu bardzo rzadko to dla takich rarytasów robimy wyjątki i powracamy z ogromną chęcią.

Albert Barillé –  francuski producent telewizyjny, scenarzysta, karykaturzysta i założyciel studia filmowego Procidis był twórcą seriali animowanych z serii „Było sobie…” jak również autorem programów medycznych i dokumentalnych, sztuk teatralnych, a także popularyzatorem filozofii.

Muzykę i wszystkim dobrze znaną piosenkę „Oda do życia” stworzył Michel Legrand, a zaśpiewała ją Sandra Kim –  piosenkarka z Belgii, która w 1986 roku wygrała konkurs piosenki Eurowizji.

Kultowa kolekcja została niedawno wydana w nowej wersji HD z jeszcze lepszą jakością obrazu. Wydawnictwo Hippocampus oferuje w komplecie aż 6 płyt DVD, a na nich 26 odcinków, czyli 10 godzin filmów. W zabawny, ciekawy i pouczający sposób dzieci dowiedzą się jak funkcjonuje ludzki organizm. Twórca połączył tu dwa światy – prawdziwy obraz organizmu i procesy w nim zachodzące, oraz bajkowe postacie, których zadaniem jest walczyć z bakteriami i wirusami. Dzięki takiej właśnie formie, gdzie wszystko ożywa i staje się takie realne dzieci znacznie szybciej zrozumieją i oswoją się z biologią. Filmy zachwycą dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów, a nawet dorosłych. Sama z zachwytem na nowo odkrywam ich treść i oglądamy je zawsze całą rodziną.

A jakie tematy znajdziecie na płytach? Zerknijcie poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamiętacie? 🙂

 

 

 

 

 

 

Tutaj możecie zobaczyć porównanie wersji poprzedniej i poprawionej, w jeszcze lepszej jakości obrazu:

 

Z serii „Było sobie życie” znajdziecie również KOMIKS o którym pisałam tutaj –> KLIK, a także świetne, solidne, dużego formatu puzzle, do których moje dzieci powracają bardzo często i z wielką przyjemnością. Ponadto dostępne są także encyklopedie i gry planszowe, na które z pewnością i my się skusimy, bo wielu rodziców zachwala że sprawdzają się genialnie!

 

 

 

 

Zapraszam Was zatem w podróż po ludzkim organizmie wraz Piotrem, Pierretką, Porucznikiem PSi, Konusem i Wredniakiem. Główną zaś postacią będzie Mistrz z wielką, białą brodą – sprytny i wesoły mędrzec, którego siedziba znajduje się w jądrze komórki i z którego przekazuje najtajniejszą wiedzę o ludzkim organizmie.

Bardzo polecamy! To idealny pomysł na mądry i wartościowy prezent dla dziecka, oraz ciekawie spędzony czas.

 

 

Więcej informacji o serii znajdziecie klikając poniżej:

 

 

12 thoughts on “„Było sobie życie” Złota Kolekcja 6 płyt DVD – 10 godzin filmów w wersji HD!

 • 16/06/2017 at 15:38
  Permalink

  Jeju, pamiętam jak kiedyś ja również uwielbiała oglądać tę serię *.* Teraz już jestem na to trochę zadurza, ale może kiedyś powrócę do tej serii 😀 Kiedyś miałam nawet płyty, które z tego co kojarzę były dodawane do płatków xD
  Buziaki :*
  pomiedzy-wersami.blogspot.com

  Reply
 • 16/06/2017 at 19:51
  Permalink

  Znamy i lubimy 🙂

  Reply
  • 16/06/2017 at 20:24
   Permalink

   🙂 Cudownie! W takim razie życzymy miłych wrażeń z oglądania i edukowania 🙂

   Reply
 • 16/06/2017 at 20:55
  Permalink

  Uwielbiam tę serię!
  Swoich dzieci nie mam, ale moje siostrzenice dostały ten zestaw w prezencie. Kiedy swoich się dorobię na pewno również będziemy oglądać!

  Reply
  • 17/06/2017 at 18:54
   Permalink

   Polecam! Sama z przyjemnością oglądam i cieszę się, gdy widzę jak dzieci dużo z tych filmów zapamiętują 🙂

   Reply
 • 16/06/2017 at 21:52
  Permalink

  Choć nauka o budowie ludzkiego ciała zrobiła gigantyczny krok naprzód to pojawia się ponownie uśmiech na ustach gdy słyszy się o wznowieniu serii tym razem na DVD. 😉

  Reply
  • 17/06/2017 at 18:54
   Permalink

   Oj tak, ja też gdy o niej usłyszałam to byłam zachwycona 🙂

   Reply
 • 17/06/2017 at 06:08
  Permalink

  Mamy dwie gry tego wydawnictwa, córka jest zachwycona 🙂 Zobaczę czy ją przekonam do filmów 🙂

  Reply
  • 17/06/2017 at 18:52
   Permalink

   Myślę że przekonywać nie będziesz musiała 🙂 U nas to naprawdę hit nad hity i dzieci nie chcą oglądać niczego innego 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.