Baśń o dębowym sercu – Artur Jasiński

Napisanie chwytającej za serce baśni w obecnych czasach jest prawdziwym wyzwaniem! Każdy z nas zna klasyczne, często mroczne opowieści, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Są zakorzenione w nas i stanowią ważny element naszej czytelniczej drogi. A czy we współczesnym świecie można znaleźć wartościową, piękną baśń? Tak! Kilka dni temu sięgnęłam z dziećmi po taką właśnie historię.

„Baśń o dębowym sercu” jest przejmującą, wzruszającą opowieścią, która porusza istotne dziś tematy. To nie tylko lekcja odwagi i wiary we własne siły, to przede wszystkim dowód na to, że przyroda jest naszym największym sojusznikiem i przyjacielem – bez niej nasze życie nie ma racji bytu.

 

koszyk

Autor: Artur Jasiński

Ilustracje: Paweł Kasperek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 50

Wydawnictwo Psychoskok

Dla dzieci: 5+

 

Autorem książki jest Artur Jasiński – czynny muzyk, perkusista i autor wielu tekstów piosenek. „Baśń o dębowym sercu” jest jego debiutem literackim.

Dawno, dawno temu istniała bardzo nietypowa wioska. Pozbawiona była roślinności, a ziemia na polach przypominała popiół. Opodal rosło tylko jedno drzewo, które wciąż miało zielone liście, a mieszkańców ratowała jedna studnia. Z czasem strach przed głodem spowodował, że mieszkańcy podjęli decyzję o wyruszeniu w świat… Jednak zanim to miało nastąpić mały chłopiec, o imieniu Antek postanowił sam odkryć tajemnicę tytułowego dębu. Pod osłoną nocy wyruszył do niego i poznał smutną prawdę, przez którą ludziom z dnia na dzień zaczęło tak źle się żyć. Kiedyś radosna, tętniąca życiem, pracą i radością wieś zamieniła się w biedną, wystraszoną, pozbawioną środków do życia osadę.

Antek podjął się ogromnego wyzwania. Postanowił uratować szlachetny i dobry dąb przez śmiercią, ratując tym samym mieszkańców wsi. Z pomocą drzewa ruszył w stronę złego czarodzieja i podjął heroiczną walkę, zmagając się nie tylko z wielkim magiem, ale i własnymi słabościami. Wiele przygód i emocji stanęło na drodze Antka, ale jego upór i wiara we własne siły zdziałały cuda!

Książka porwała nas od pierwszej po ostatnią stronę. Przeczytaliśmy ją już wiele razy, moje dzieci każdego dnia przynoszą ją do wspólnej lektury. To bardzo wartościowa, trzymająca w napięciu, magiczna opowieść, w której autor zawarł wiele ważnych prawd życiowych. Znajdziecie tu wątek silnej, pięknej rodzicielskiej miłości, zobaczycie do czego prowadzi chorobliwa zazdrość, przekonacie się że dobro zawsze zwycięża i docenicie jak wielką wartość ma przyroda!

Bardzo polecamy! To jedna z piękniejszych książek w naszej biblioteczce. Malownicze ilustracje dopełniają historię, a wartka akcja zainteresuje zarówno pięciolatka, jak i dorosłego. Dodatkowo zachęcam Was do sięgnięcia po audiobook, jego wykonanie jest mistrzowskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo

Dodaj komentarz