Czy Ziemia jest żwawym kosmitą? – Wydawnictwo MULTICO

Serii przyrodniczych książek z wydawnictwa Multico nie muszę chyba nikomu przedstawiać. My od wielu lat uzupełniamy naszą biblioteczkę o kolejne mądre i wartościowe pozycje z tej oficyny. Przyroda bardzo nas fascynuje, a Ziemia skrywa tak wiele sekretów, że z chęcią wciąż je odkrywamy.

Niedawno przeczytałam z dziećmi naszpikowaną ciekawostkami pozycję „Czy Ziemia jest żwawym kosmitą?” która w przyjazny i ciekawy sposób objaśnia zawiłe przyrodnicze procesy. Całości dopełniają mistrzowskie ilustracje Tomasza Samojlika.

 

koszyk

 

Autorem książki jest dr Radosław Żbikowski, który od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z zakresu nauk o Ziemi. Zawiłe treści naukowe przekazuje tutaj w bardzo przystępny i przyjazny dla najmłodszych sposób. Do tego zabawne i urocze ilustracje świetne pokazują zachodzące w przyrodzie procesy.

Żyjemy na najbardziej niezwykłym obiekcie kosmosu i warto wiedzieć co dzieje się na jego powierzchni, w głębi i wysoko w przestworzach. Z książki dowiecie się np. dlaczego Ziemia jest kulista, ile waży, dlaczego się trzęsie, ponadto przekonacie się jak powstają góry, wyspy, pustynie, wulkany, gleba, czy gejzery. Znajdziecie różnice w minerałach i skałach, zobaczycie czemu latem pada grad i jak powstają pioruny. Autor porusza aż 45 tematów, dlatego nie jest to książka na jeden raz, zdecydowanie posłuży na lata i będzie wartościową lekcją przyrody dla całej rodziny. Polecamy dzieciom od około szóstego roku życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Las Książek

Dodaj komentarz