Czy Ziemia jest żwawym kosmitą? – Wydawnictwo MULTICO

Serii przyrodniczych książek z wydawnictwa Multico nie muszę chyba nikomu przedstawiać. My od wielu lat uzupełniamy naszą biblioteczkę o kolejne mądre i wartościowe pozycje z tej oficyny. Przyroda bardzo nas fascynuje, a Ziemia skrywa tak wiele sekretów, że z chęcią wciąż je odkrywamy.

Niedawno przeczytałam z dziećmi naszpikowaną ciekawostkami pozycję “Czy Ziemia jest żwawym kosmitą?” która w przyjazny i ciekawy sposób objaśnia zawiłe przyrodnicze procesy. Całości dopełniają mistrzowskie ilustracje Tomasza Samojlika.

 

koszyk

 

Autorem książki jest dr Radosław Żbikowski, który od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z zakresu nauk o Ziemi. Zawiłe treści naukowe przekazuje tutaj w bardzo przystępny i przyjazny dla najmłodszych sposób. Do tego zabawne i urocze ilustracje świetne pokazują zachodzące w przyrodzie procesy.

Żyjemy na najbardziej niezwykłym obiekcie kosmosu i warto wiedzieć co dzieje się na jego powierzchni, w głębi i wysoko w przestworzach. Z książki dowiecie się np. dlaczego Ziemia jest kulista, ile waży, dlaczego się trzęsie, ponadto przekonacie się jak powstają góry, wyspy, pustynie, wulkany, gleba, czy gejzery. Znajdziecie różnice w minerałach i skałach, zobaczycie czemu latem pada grad i jak powstają pioruny. Autor porusza aż 45 tematów, dlatego nie jest to książka na jeden raz, zdecydowanie posłuży na lata i będzie wartościową lekcją przyrody dla całej rodziny. Polecamy dzieciom od około szóstego roku życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Las Książek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *