„Baltazar Wielki” książka + makieta do złożenia – Wydawnictwo Kocur Bury

Jak ja lubię takie książki! „Takie” czyli nieoczywiste, dające do myślenia, będące początkiem do rozmów z dzieckiem o ważnych życiowych aspektach. Do tego książki piękne graficznie, w których dzieci co rusz „wyłapują” nowe smaczki i jeszcze książki z niespodziankami! (makietą głównych bohaterów do złożenia). Czy może być coś piękniejszego?

„Baltazar Wielki” to krótka, acz wymowna powieść napisana i zilustrowana przez Kirsten Sims, która to ukazała się nakładem wydawnictwa Kocur Bury. To kolejna wartościowa oraz ważna i potrzebna lektura w biblioteczce małego czytelnika. Skierowana jest do dzieci od około 4 lat.

 

 

Zanim sięgniemy po opowieść warto zerknąć na dedykację, jaką mieszkająca w Cape Town w RPA artystka zawarła na karcie książki:

” Moim rodzicom, którzy nauczyli mnie kochać zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku”.

Tak niewiele słów trzeba, by zrozumieć co skrywa opowieść o Baltazarze. Otóż, tytułowy bohater był NAJLEPSZYM niedźwiedziem – skrzypkiem na świecie! Był także JEDYNYM niedźwiedziem skrzypkiem występującym w cyrku. Pewnej nocy wypuszczony z klatki utalentowany zwierz ruszył przed siebie… Nie miał planów, po prostu szedł. Zwiedzał nowe miejsca, zdobywał nowe przyjaźnie, czasem los mu sprzyjał, czasem doskwierał smutek i samotność. Baltazar Wielki nie wiedział sam gdzie dalej podążać, miewał nawet chwile zwątpienia i pomysły na zaniechanie wędrówki, ale w końcu spotkał KOGOŚ, dzięki komu poczuł się że jest w domu.

Zdecydowanie pierwsze skrzypce w tej historii odgrywają niezwykłe artystyczne ilustracje Kirsten Sims, które zostały wykonane akwarelą i gwaszem. Zabierają one małych czytelników w świat pełen egzotyki i przyrody, a jednocześnie udowadniają gdzie powinno być miejsce dzikich zwierząt: na wolności! Nie chodzę z dziećmi do cyrków, w których zwierzęta traktowane są jak rzeczy, czy zabawki. Moje pociechy są już na tyle duże że rozumieją, iż nie powinno się przedmiotowo traktować swoich mniejszych braci, ale nie każde dziecko pojmie to rozmową, dlatego książka o Baltazarze Wielkim powinna stanowić ważną lekturę w niejednym domu. Już najmłodsze dzieci, jeszcze w przedszkolach dostają ulotki zachęcające do odwiedzania cyrków, w których niezwykłe zwierzęta będą zabawiać widzów. Niestety takich sytuacji nie powinno się pozostawiać bez komentarza i rozmowa poparta tą piękną książką z pewnością przekona dziecko, że niestosownym zachowaniem jest wykorzystywanie dzikich zwierząt do takich celów.

 

 

 

 

 

 

 

koszykKSIĄŻKĘ Z MAKIETĄ

 

Piękna, ciepła, wzruszająca, pozbawiona przykrych scen opowieść przekonuje że każdy powinien podążać swoją drogą. Ta wymowna historia mówi o tak oczywistych rzeczach w tak nieoczywisty sposób. Zamawiając książkę na stronie Wydawnictwa Kocur Bury gratis otrzymacie makietę do samodzielnego złożenia, przedstawiającą Niedźwiedzia Baltazara ze skrzypcami, papugą i plecakiem. To wspaniała propozycja na aktywne spędzanie długich, jesiennych wieczorów w gronie najbliższych – tak jak tego pragnął Baltazar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.