„Bajki, legendy i opowieści wierszem” 1 tom kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Zapraszam do lektury 15-tomowej kolekcji literackich „pereł nieoczywistych” – książek mało znanych, niesłusznie zapomnianych lub całkiem nowych na naszym rynku książki dziecięcej.

Wśród autorów znajdą się m. in.  Astrid Lindgren, Václav Čtrvtek, Maurice Druon, Gianni Rodari i  E.B. White. Wszystkie książki Kolekcji są napisane lub tłumaczone wedle najlepszych standardów polszczyzny, dostosowane do wieku i wrażliwości dzieci. Mają rozwijać dobry smak, wrażliwość estetyczną,  poczucie humoru oraz przekazywać pozytywne wartości.

W Kolekcji znajdą się tytuły dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 13 lat.

Ilustracje do książek z Kolekcji CPCD wykonała Anita Głowińska.

Książki dostępne będą razem z tygodnikiem POLITYKA co dwa tygodnie w kioskach i salonach prasowych.

Całą Kolekcję można zamówić na stronie internetowej POLITYKI: www.sklep.polityka.pl/cpcd

TOM 1

„Bajki, legendy i opowieści wierszem”

Zbiór przepięknych, klasycznych bajek i legend, znanych i przekazywanych od pokoleń. To starannie wybrany i bogato zilustrowany tom, do którego z przyjemnością zajrzą rodzice i dziadkowie. Z sentymentem wspomną wróbelka Elemelka, Smoka Wawelskiego, czy Popiela i wprowadzą swoje pociechy w ten ponadczasowy świat opowieści, które nigdy nie przeminą. W zbiorze znajdziemy dzieła Lucyny Krzemienieckiej, Hanny Łochockiej, Danuty Wawiłow, Olega Usenko, Wiery Badalskiej, Czesława Janczarskiego i Anny Świrszczyńskiej.

Tytuł ten skierowany jest do dzieci od 5 roku życia, idealnie sprawdzi się do wspólnej lektury. Starsze dzieci z przyjemnością same po nią sięgną i będą powracać często. Pozycja z pewnością przyda się w czasie zajęć lekcyjnych, gdzie często poruszane są tematy klasyki, baśni i legend. Bardzo duża różnorodność tematów idealnie się uzupełnia. Są opowieści z morałem i dużą wartością, jak i historie zabawne, oraz te trzymające w napięciu.

Łącznie to aż 17 historii zawartych na 175 stronach. Twarda oprawa, oraz wszyta tasiemka, pełniąca rolę zakładki to dodatkowe atuty serii, dzięki którym Kolekcja przetrwa kolejne pokolenia. Kolorowe, malownicze ilustracje Anity Głowińskiej idealnie wrysowują się w klimat i pobudzają wyobraźnię małych czytelników. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o kolekcji znajdziecie tutaj:

 

Znalezione obrazy dla zapytania cała polska czyta dzieciom

 

 

 

5 thoughts on “„Bajki, legendy i opowieści wierszem” 1 tom kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Dodaj komentarz