„Rasmus i włóczęga” 2 tom kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Zapraszam do lektury 15-tomowej kolekcji literackich „pereł nieoczywistych” – książek mało znanych, niesłusznie zapomnianych lub całkiem nowych na naszym rynku książki dziecięcej.

Wśród autorów znajdą się m. in.  Astrid Lindgren, Václav Čtrvtek, Maurice Druon, Gianni Rodari i  E.B. White. Wszystkie książki Kolekcji są napisane lub tłumaczone wedle najlepszych standardów polszczyzny, dostosowane do wieku i wrażliwości dzieci. Mają rozwijać dobry smak, wrażliwość estetyczną,  poczucie humoru oraz przekazywać pozytywne wartości.

W Kolekcji znajdą się tytuły dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 13 lat.

Ilustracje do książek z Kolekcji CPCD wykonała Anita Głowińska.

Książki dostępne będą razem z tygodnikiem POLITYKA co dwa tygodnie w kioskach i salonach prasowych.

Całą Kolekcję można zamówić na stronie internetowej POLITYKI: www.sklep.polityka.pl/cpcd

TOM 2

Wyczekiwaliśmy tego tomu z ogromnym napięciem. Astrid Lindgren to nasza ulubiona pisarka, a powieści „Rasmus i włóczęga” jeszcze nie znaliśmy. Jako najwięksi fani szwedzkiej autorki możemy śmiało powiedzieć – nie zawiedliśmy się! Przepiękna historia, wartka akcja, dreszczyk emocji i wiele nerwów – jednym słowem – koniecznie warto przeczytać.

 

Rasmus to dziewięcioletni chłopiec, który mieszka w sierocińcu. Jak każde dziecko przebywające w takim miejscu marzy o jednym, o rodzicach. Jednak zazwyczaj do adopcji wybierane są dziewczynki i to te z pięknymi, złocistymi lokami, a Rasmus ma przecież proste włosy… Postanawia zatem sam odnaleźć swych wymarzonych rodziców. Najlepiej aby byli to bogaci sklepikarze. Podczas jednej z nocy ucieka z domu dziecka i spędza samotnie noc w szopie… To okropne przeżycie dało w kość chłopcu i w momencie gdy zaczynał mieć chwile zwątpienia, czy dokonał dobrego wyboru, poznaje Oskara – włóczęgę. Bardzo wesoły, uczciwy, z ogromnym sercem mężczyzna przemierza z chłopcem Szwecję. Zarabiają na jedzenie i nocleg śpiewem, radują się wolnością, spotykają na swej drodze wielu pomocnych i wartościowych ludzi, choć zdarza się i wyjątek… Pewnej nocy stają oko w oko z prawdziwymi bandytami! Takimi, którzy dopuścili się przestępstwa i posiadają prawdziwą broń.

Czy para przyjaciół mimo przeciwności losu zdoła pokonać rzezimieszków? i przede wszystkim czy Rasmus znajdzie szczęście w nowej rodzinie? Koniecznie się o tym przekonajcie! Gwarantuję, że ciężko będzie się Wam oderwać od lektury. Moje dzieci za każdym razem prosiły o jeszcze jeden i jeszcze jeden rozdział. Trzymająca w napięciu akcja, piękny język, dużo ciepła i uśmiechu – to domena Astrid Lindgren.

 

 

 

 

Wydanie nie posiada ilustracji i w zasadzie nie są one w ogóle tu potrzebne. Autorka stworzyła tak malowniczą, poetycką historię, że cały jej obraz ma się przed oczyma gdy tylko zagłębimy się w lekturze. 160 stron niesamowitej opowieści skierowanej do dzieci w wieku od 6 lat, a do tego twarda oprawa i tasiemka – zakładka to ważne atuty tej serii. Polecamy!

 

Więcej informacji o kolekcji znajdziecie tutaj:

Znalezione obrazy dla zapytania cała polska czyta dzieciom

 

3 thoughts on “„Rasmus i włóczęga” 2 tom kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Dodaj komentarz