Babka Gustawa – Katarzyna Boroń

Lubię książki które pod pryzmatem wartkiej akcji niosą także wartościowy przekaz. Taka jest właśnie opowieść „Babka Gustawa”, autorstwa Katarzyny Boroń, która już wkrótce trafi do sprzedaży. Ilustracje do książki przygotowała Anna Mikuła.

Akcja książki rozgrywa się na wiejskim podwórku. Tydzień temu ktoś ukradł słońce i dotąd nie znaleziono sprawcy. Zorganizowano nawet posterunek, na którego czele stanął komisarz indyk Teofil, zwiadowca gąsior Celestyn i trójka śledczych: kaczor Boromir, kurczak Koko i myszka Szara.

Poszukiwania słońca ruszyły pełną parą i w pewnym momencie podejrzenie padło na babkę Gustawę, która w dzieciństwie zamieszkiwała mokradła, a teraz przeniosła się do małej chatki nieopodal podwórza. Zwierzęta postanowiły dobrze się jej przyjrzeć i coraz częściej ją odwiedzały. Raz znalazły przypaloną rękawicę kuchenną, innym razem ogromną siatkę na motyle… To dało im do myślenia. Czyżby to ona była sprawczynią zamieszania?

Książka liczy 26 stron i czyta się ją jednym tchem. To ciekawa historia, która pokazuje jak nasze sytuacje z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie i do czego mogą doprowadzić trudne emocje sprzed lat. Ponadto przekonacie się kto, w jaki sposób i dlaczego dzień po dniu kradł promyki słońca!

To wartościowa książka, udowadniająca że przyjaźń i optymizm w życiu są dużo cenniejsze niż samotność, zazdrość i pragnienie bycia kimś innym.

Wkrótce książka trafi do sprzedaży, będzie także dostępny e-book w języku angielskim. Ponadto możecie sięgnąć po inne książki autorki. Dotąd ukazały się: „Zimowa rozłąka kurczaka i myszki” oraz „Trąba powietrzna i inne przygody”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.