Fascynująca natura. Fakty i ciekawostki – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Przyrodą zachwycamy się każdego dnia, odkrywając leśnych mieszkańców czy obserwując ptaki w ogrodzie. Równie często sięgamy po książki, z których możemy poznawać cudowny świat zwierząt. Jedną z naszych ulubionych pozycji jest „Fascynująca natura”, w której przedstawiciele fauny i flory z całego świata podzieleni zostali według kontynentów i środowisk, w których występują.

koszyk

Książka liczy 256 stron i z powodzeniem możemy ją czytać już z sześcioletnimi dziećmi. Wiadomości są bardzo przystępnie podane, zawierają informacje o miejscach zamieszkania danych gatunków, o tym czym się żywią i jak bytują. Poznacie zagrożone gatunki fauny i flory i przede wszystkim zachwycicie się ilustracjami, bo są to piękne fotografie fascynującej natury.

Ile waży łoś? Czy zaskroniec zwyczajny jest pod ochroną? Ile lat żyją orangutany? Co jedzą szopy pracze? Jak daleko potrafi szybować lotopołanka? Dlaczego delfiny są jednymi z najinteligentniejszych zwierząt na świecie? Jaki ptak wydaje odgłosy przypominające histeryczny śmiech? Dlaczego rozgwiazdy uznawane są często za szkodniki? – Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie na kartach tej książki. Bardzo polecamy! Ciekawa i wartościowa lektura dla całej rodziny. Jest pięknie wydana.

Zielona Sowa

Dodaj komentarz