Awaria elektrowni – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Od wielu tygodni delektuję się z dziećmi wspaniałą książką, która ku naszej radości otrzymała WYRÓŻNIENIE LITERACKIE w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2019.

Ta delikatna, malownicza i ważna opowieść zawsze skłania nas do refleksji, zatrzymania się, zastanowienia nad życiem i wartościami, które dla nas są priorytetem.

 

koszyk

 

„Awaria elektrowni” to urzekająca książka autorstwa Tiny Oziewicz, zilustrowana przez Ritę Kaczmarską. To kolejna wartościowa i pięknie wydana pozycja od wydawnictwa Dwie Siostry.

Historia opowiada o nocnym życiu zwierząt, o tym wszystkim czego na co dzień nie dostrzegamy, co nam umyka, co dzieje się gdzieś obok nas. Awaria elektrowni pogrąża w ciemności całe miasto, okoliczne miejscowości, wsie i domy. Nagle ten mały świat staje się inny, ciemność która trwa przez całą noc otwiera oczy na nocne życie zwierząt. One cieszą się tym faktem, są niewidoczne dla ludzi, mogą harcować do woli. Lis, rak, żaby, ćma, ropucha, słonka, borsuczyca, sowa i jeż radują się z tej sytuacji, czują bowiem że świat znów należy do nich.

 

 

 

 

 

Ta bardzo nastrojowa opowieść spodoba się dzieciom w wieku od 5 lat, choć i dużo starsi czytelnicy dadzą się ponieść jej urokowi. Zachwycające ilustracje idealnie wpisują się w klimat opowieści. Książka udowadnia jak niewiele potrzeba by dojrzeć to co piękne. Ciemność która spowiła okolicę dała także dorosłym piękną lekcją uważności, oni bowiem również dostrzegli w niej coś wspaniałego! Co to takiego? Przekonajcie się sami i sięgnijcie po tę lekturę. Bardzo polecam!

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

 

Dodaj komentarz