Bajki Kwantowe: Seria 1 – Kamil Hajduk – patronat bloga

Fizyka kwantowa nieczęsto gości w książkach dla małych czytelników, tymczasem to bardzo fascynujący dla dzieci temat i warto oswajać z nim już kilkulatki. Dziś mam dla Was propozycję książkową, która w prosty, ciekawy, przystępny i wspaniały graficznie sposób przybliży najmłodszym zagadnienia fizyki kwantowej i kosmosu.

„Bajki Kwantowe: seria 1”  to publikacja skierowana według mnie do dzieci w wieku 6-12 lat. Jej autorem jest Kamil Hajduk, zaś ilustracje przygotowała Karolina Wiśniewska. Znajdziecie tu część bajkową z uroczymi ilustracjami głównych bohaterów i część edukacyjną, w której rysunki zostały wykonane węglem.

 

koszyk

 

Duży Błysk i Mały Błysk to niezwykli bracia. Choć z pozoru to postacie przypominające lisy lub szopy, jednak w rzeczywistości są stworzeniami nietypowymi. Mają świetliste futra i złożone są z fotonów! Lubią bawić się w berka i w chowanego, są także bardzo ciekawi świata.

Wyruszając z nimi na wspólną wyprawę poznajemy teorię Wielkiego Wybuchu, oswajamy temat jednostki astronomicznej, roku świetlnego, dowiadujemy się czym jest elektron, atom, antymateria, kosmos, promieniowanie, czy czarne dziury.

Na 42 stronach znajdziemy wartką opowieść przygodową, w którą autor wplótł zasady działania cząsteczek elementarnych, różnych zjawisk i procesów zachodzących w przestrzeni kosmicznej, dzięki czemu historia ta jest nie tylko ciekawa, ale i wartościowa, wypełniona wiedzą.

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo się cieszę, że miałam przyjemność objąć książkę patronatem i polecam ją Wam z całego serca! Nie znalazłam dotąd publikacji, która przybliżałaby dzieciom tematy fizyki kwantowej, a taka nauka mimo woli, przy wykorzystaniu sympatycznych stworków jest niezwykle efektywna i co najważniejsze – bardzo ciekawa dla małych czytelników. Przeczytałam ją z trójką swoich dzieci oraz z mężem już niejeden raz i wszyscy jesteśmy bardzo zafascynowani Małym Błyskiem i Dużym Błyskiem. Warto się z nimi zaprzyjaźnić i oswoić na pozór niełatwe tematy.

 

 

 

 

Bajki Kwantowe na Facebooku 🙂

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

5 thoughts on “Bajki Kwantowe: Seria 1 – Kamil Hajduk – patronat bloga

Dodaj komentarz