Atlas świata dla dzieci – siedem rozkładanych map! Wydawnictwo Piętka

Dla wszystkich miłośników podróży i tych którzy chcą poznać bliżej otaczającą nas planetę zapraszam do lektury nietypowego Atlasu świata dla dzieci z Wydawnictwa Piętka. To lektura która zainteresuje dzieci starszych grup przedszkolnych, a także bardzo przyda się uczniom, więc jeżeli macie w domu małych, ciekawskich odkrywców i chcecie pokazać dzieciom piękno naszej kuli ziemskiej to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

 

 

Książka wydana jest w twardej, szytej oprawie, na grubszym papierze i zawiera aż siedem rozkładanych map. Każdy kontynent to osobny rozdział, z którego dowiemy się najważniejszych informacji o nim: klimat, charakterystyczne budynki, mieszkańcy, języki, rośliny, zwierzęta, sporty. Po rozłożeniu strony pojawia się mapa, na której zaznaczono zawarte w opisach cechy. Dodatkową atrakcją dla małych czytelników są mini – książeczki na każdej z map, a w nich krótkie, zwięzłe informacje. Bardzo spodobało się to moim dzieciom i w pierwszej kolejności zaglądali właśnie w te miejsca. Wyczytali ciekawostki związane z Eskimosami, Elvisem Presleyem, zachwycili się piramidami Majów i pancernikiem, oraz zdziwili się bardzo widokiem papugoryby. Wybrali także miejsca, które w przyszłości planują odwiedzić i wiedzą już na co zwracać szczególną uwagę przy ich zwiedzaniu.

 

Znajdziecie tu rozdziały:

 • Ameryka Północna i Środkowa
 • Ameryka Południowa
 • Europa
 • Afryka
 • Azja
 • Australia
 • Obszary podbiegunowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Bardzo polecamy! Najważniejszy w tej publikacji jest dobór informacji, które krótko i zwięźle zawarte na kartach atlasu zachęcają dzieci do samodzielnego czytania. Nie ma tu długich, przytłaczających treści, zaś rzeczowe, istotne dla danego kontynentu informacje zawarte są w jednym, dwóch zdaniach. Do tego aż 15 małych zeszytów uzupełnia wiedzę interesującymi ciekawostkami. Ponad 500 kolorowych ilustracji zawartych na 42 stronach  to ogromna kopalnia wiedzy w przystępnej formie. Atlas jest idealnym pomysłem na prezent.

 

 

 

 

 

http://www.mapy.com.pl

 

4 thoughts on “Atlas świata dla dzieci – siedem rozkładanych map! Wydawnictwo Piętka

 • 07/07/2017 at 19:04
  Permalink

  Jakoś nie kojarzę tego wydawnictwa ale debiut mają udany w moich oczach. Z chęcia przejrzę ich ofertę. Atlas pięknie wydany

  Reply
  • 08/07/2017 at 05:32
   Permalink

   Wydawnictwo Piętka ma wiele świetnych i wartościowych pozycji dla dzieci. Koniecznie zajrzyj na ich stronę. Atlas z całą pewnością polecamy!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.