„Ale pycha! Pełno smaków dla dzieciaków” – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dziś mamy dla Was niezwykle smakowitą lekturę!  „Ale pycha! pełno smaków dla dzieciaków”  to bardzo nietypowa książka kucharska dla małych smakoszy i ich rodziców. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Dwukropek i myślę że zainteresuje czytelników już w wieku od 6 lat, gdyż wiele przepisów jest dziecinnie prostych do wykonania, lub wymaga niewielkiej pomocy osoby dorosłej.

 

 

Książka jest w grubej, tekturowej oprawie, wewnątrz propozycje dań podzielone są na trzy kategorie:

  • na słodko
  • na słono
  • na słodko albo na słono

Granola z jogurtem, owsianka ze śliwkami, blok czekoladowy, a może masło orzechowe? Propozycji na słodkości jest ogrom. W dziale z potrawami słonymi znajdziemy zaś szybkie do przyrządzenia szaszłyki, nuggetsy, frittate, makarony, dwie porcje sałatek i inne smakowitości na których widok ślinianki znacznie bardziej zaczynają pracować. W trzeciej kategorii natomiast mamy ciekawe propozycje dań, które w zależności od naszej preferencji możemy przygotować na słodko lub słono. Tutaj zagościła np. zupa krem z dyni, pomidorówka, placki ziemniaczane, leniwe, omlet, sałatki, muffiny i wiele innych.

Łącznie znajdziecie tu aż 36 przepisów, czyli po 12 z każdej kategorii. Książka jest najprostszą w obsłudze i najwygodniejszą z kulinarnych pozycji jakie goszczą w naszej biblioteczce. Każda strona, czyli kartonik zawiera nazwę dania, spis produktów potrzebnych do jego wykonania oraz przepis. Kolejna karta to ilustracja przedstawiająca gotowy przysmak.

Przepisy są autorstwa Katarzyny Lubaszewskiej, zaś za projekt, opracowanie graficzne i ilustracje odpowiada Agnieszka Serwicka. Warto zwrócić uwagę na ilustracje, które bardzo przemawiają do dzieci. Pełne kolorów, drobiazgów i detali bardzo wpływają na wyobraźnię małego kucharza i dają mu dużo radości z posiadania książki skierowanej właśnie do niego. Zastosowanie spirali w oprawie oraz umieszczenie przepisów na osobnych kartonikach pozwala na dowolne łączenie potraw z trzech działów. Można zatem zaplanować menu na cały dzień lub szybko coś zmienić jeżeli przyjdzie nam ochota na coś innego.

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Polecamy! Bardzo ciekawa propozycja dla dzieci które mają ochotę rozpocząć swą kulinarną przygodę. Idealna na miło spędzony czas z dzieckiem. Proste, smaczne i szybkie dania nie są absorbujące i nie wymagają wiele wysiłku. Moja córcia zupełnie samodzielnie przyrządziła z tej pozycji twarożek, lody czekoladowe i kilka sałatek. Wszystko było przepyszne 🙂 Na jutro planujemy krem z kalafiora i makaron z cukinią! Mniam…

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz