Akademia Mądrego Dziecka „PRZYJACIELE ” – pierwsza gra dla dzieci od 2 lat – Wydawnictwo Egmont

Jeśli Wasze dzieci polubiły serię książek Akademia Mądrego Dziecka to z pewnością zainteresują je także pierwsze gry dla maluszków!

Wydawnictwo Egmont przygotowało kolejną ciekawą grę dla dzieci od drugiego roku życia. Wcześniej pokazywałam Wam „Zwierzątka” i „Mniam!” do których możecie zajrzeć tutaj –> KLIK.

W grze „Przyjaciele” celem jest zebranie zestawu zwierzątek. Wygrywa gracz, który zbierze określoną liczbę zestawów jako pierwszy.

Seria „Pierwsze gry” to idealny pomysł na wprowadzenie małego dziecka w świat gier planszowych. Dzięki tej grze dzieci oswoją się z nazwami zwierząt, kolorami, potrenują koordynację ruchową i dzielenie się z innymi. To także trening liczenia i porządkowania w zbiory. Możliwości jest naprawdę dużo. To idealna nauka przez zabawę.

W pudełku znajdziecie 27 kartonowych, solidnych żetonów ze zwierzętami, dużą, drewnianą kostkę oraz instrukcję, w której znajdziecie aż dwa warianty gry (dla dzieci 2+ i 3+). Tekturowe elementy są na tyle grube, żeby dziecko niechcący ich nie przełamało, a krawędzie są bezpiecznie zaokrąglone.

Autorem gry jest Wojciech Rzadek, a ilustracje stworzyła Marzka Dobrowolska.

Czas trwania jednej rozgrywki wynosi 15 minut, a w zabawie może wziąć udział od 2 do 4 graczy.

Gracze po kolei rzucają kostką ze strzałkami wskazującą żeton zwierzątka domowego, który można zebrać. Zbieramy je do siebie, albo przekazujemy innym graczom, jeśli mają choć jeden żeton danego zwierzątka. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania żetonów, gracze liczą punkty z posiadanych trójek kafelków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę. Możecie rozszerzyć podstawowy wariant gry lub zagrać w wersję bardziej zaawansowaną.

Bardzo polecam! Gry to zawsze wartościowo i mądrze spędzony czas z dzieckiem. Dzięki nim najmłodsi rozwijają się poznawczo, emocjonalnie i społecznie.

koszyk

Dodaj komentarz