ADWENTOWNIK – przewodnik adwentowy z rozważaniami dla dzieci i rodziców – patronat bloga

Adwent to wyjątkowy i ważny czas w naszej rodzinie. Zawsze pragniemy przeżywać go rodzinnie, duchowo i z uważnością. W tym roku, podobnie jak i w zeszłym podczas adwentu będzie nam towarzyszył ADWENTOWNIK. To ciekawie wydany, pomysłowy przewodnik z rozważaniami dla dzieci i rodziców.

Znajdziecie w nim licznik adwentowy, wyzwania na każdy dzień i adwentowe ciekawostki!

Bardzo wartościowa pozycja dla dzieci w wieku od około 5 lat.

 

koszyk

 

Z przyjemnością objęłam Adwentownik patronatem, bo wiem że powstał on z potrzeby serca pewnej wielodzietnej mamy i ma religijny charakter. Takiej publikacji bardzo brakowało na rynku książki dziecięcej.

Dzieci dowiedzą się czym jest adwent i jak się dzieli. Będą mogły wpisać swoje postanowienia na ten wyjątkowy czas i przygotować słoik dobroci. Każda strona wypełniona jest ciekawostkami, stąd mali czytelnicy dowiedzą się np. kim był Święty Mikołaj, gdzie dawniej ukrywano prezenty, kto po raz pierwszy przygotował szopkę, czy dlaczego dawniej nie wykonywano podczas adwentu żadnych prac.

Czekają także proste, inspirujące wyzwania na każdy dzień, dlatego dzięki tej lekturze duchowo, radośnie i rodzinnie przeżyjecie ten czas.

Bardzo polecam! Całość sprawdzona została przez osoby duchowne.