„Ada Bambini, naukowczyni” – Wydawnictwo KINDERKULKA

Z twórczością Andrea Beaty i Davida Robertsa nie mieliśmy dotąd do czynienia, jednak po lekturze książki  „Ada Bambini, naukowczyni”  wiem już że szybko musimy nadrobić te zaległości. Mieszkająca na przedmieściach Chicago autorka bestsellerowej serii książek dla dzieci „Rózia Rewelka, inżynierka” oraz „Ignaś Kitek, architekt” do których z pewnością także sięgniemy zaprasza małych czytelników w niezwykle interesujący, zagadkowy i zaskakujący świat widziany oczyma małej dziewczynki.

To przepięknie wydana pozycja dla dzieci już od 5 roku życia. Ukazana nakładem Wydawnictwa Kinderkulka książka ma duży format, twardą oprawę z dodatkową okładką, oraz piękne, barwne ilustracje. Dopracowana została w każdym szczególe (szyta oprawa, grubszy, matowy papier) przez co idealnie nadaje się na prezent. Prawie każda z 32 stron wypełniona jest obrazem, a ilość tekstu nie jest przytłaczająca, więc już najmłodsi czytelnicy z przyjemnością wysłuchają tej opowieści i gwarantuję że będą wielokrotnie chcieli do niej powracać.

Nic nie zapowiadało takiego zwrotu akcji. Tytułowa bohaterka dopóki nie skończyła trzech lat była cichutka, nie wydawała prawie żadnych dźwięków. Gdy nieco podrosła zaczęła wykazywać zainteresowanie wszystkim tym co ją otacza. Każdy nowy dźwięk i obraz nie dawał jej spokoju, więc szybko nauczyła się wspinać i  wychodzić z łóżeczka by buszować po pokoju. Błyskawicznie  nauczyła się liczyć, jednak wciąż nie mówiła… aż do dnia gdy w pewnych zatrważających rodziców okolicznościach zapytała pierwszy raz „DLACZEGO?” Pytania namnażały się jak grzyby po deszczu i szybko dołączały do niech kolejne: „CO? JAK? KIEDY?” Rodzicom, a nawet nauczycielce trudno było podołać za ciekawską świata kilkulatką. Wraz z nadejściem wiosny Adę uderza okropny zapach, którego przyczynę zaczyna drążyć… Rozpoczyna nietypowe badania i stawia wiele tez, które wywołują u rodziców sporą dawkę złości, jednak w końcu znajdują oni rozwiązanie. Nie mogą winić dziecka za jego pasję, wprost przeciwnie – postanawiają ją w tym procesie wesprzeć! Znajdują prosty, złoty środek który jest lekarstwem na wszelkie utrapienia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Serdecznie polecamy! Bardzo interesująca pozycja, którą warto wspólnie odkryć z dzieckiem. Książka uświadamia rodziców jak ważne jest dbanie o rozwijanie pasji swych pociech, o to by miały swoje cele, pragnienia i marzenia. A dzieci? Zawsze były i będą drążyć wiele tematów. Dzięki Adzie odkryją sposób, który pomoże im zdobywać wiedzę. Śmieszna, mądra i do tego cudownie zilustrowana! W książce urzekła nas bardzo rymowana forma opowieści, dzięki czemu czyta się ją przyjemnie i szybko wpada w ucho. Czcionka jest duża i bardzo wyraźna, więc książka będzie także idealną lekturą dla rozpoczynającego przygodę z samodzielnym czytaniem malca.

 

 

One thought on “„Ada Bambini, naukowczyni” – Wydawnictwo KINDERKULKA

Dodaj komentarz