„Kruszynka” – Wydawnictwo POLARNY LIS

Wielka formatem i wielka treścią. Zachwyca przekazem i obrazem. Książka, którą powinno przeczytać każde dziecko. „Kruszynka”  to dzieło francuskiego autora i ilustratora książek dla dzieci – Remiego Courgeon. Pozycję tę przełożyła na język polski Sylwia Sawicka, zaś ukazała się ona nakładem  Wydawnictwa Polarny Lis.

To kolejna „perełka” która wyszła spod skrzydeł tej oficyny, jak zawsze z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Twarda, szyta oprawa, grubszy, doskonały jakościowo, matowy papier i oryginalne, nietypowe ilustracje z ciekawą kreską zwracają uwagę nie tylko dziecięcych oczu. To doskonała lektura dla dzieci w wieku od 6 lat i dorosłych, zdecydowanie do wspólnego, rodzinnego zaczytywania się i podejmowania rozmów o jej ważnym przekazie.

 

 

Kim jest tytułowa Kruszynka? To drobna dziewczynka, o imieniu Paulina. Wyróżnia się w domu tym że jest jedyną żeńską postacią, ma bowiem tatę i trzech braci. Duzi, potężni, niezbyt subtelni… Olek, Iwan i Władek mieli swoje pasje i zainteresowania, którym oddawali się w każdej wolnej chwili, przez co zwyczajne, codzienne domowe obowiązki spadały na ręce dziewczynki. Paulinka pasjonowała się grą na pianinie, jednak czas na tę przyjemność znajdowała bardzo rzadko. Starała się negocjować z rodzeństwem uczciwy podział zadań, ale zawsze przegrywała te starcia i prasowanie, czy zmywanie naczyń było jej codziennością. Z biegiem czasu Kruszynka postanowiła porzucić grę na instrumencie kosztem.. boksu. Rozpoczęła intensywne treningi, które znacznie odmieniły jej życie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy ta drobna, krucha istota zdoła postawić na swoim? Czy domownicy zaczną liczyć się z jej zdaniem? Czy będzie umiała stawić czoła swojej „łatce” – Kruszynce? Jak potoczy się na ringu jej walka życia ze znaną, cenioną twardzielką? W końcu kto doda jej skrzydeł umieszczając liściki w bokserskich rękawicach? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w ujmującej, wartościowej opowieści, która pokazuje jak dużo siły drzemie w tak małej ciałem osobie. Książka jest doskonałą lekturą zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, a może dla tych drugich szczególnie… Opowieść niesie ważne przesłanie i podpowiada w jaki sposób warto dłońmi kierować się w życiu. Pod koniec książki Paulinka jest już dorosłą kobietą, jest mamą. Zobaczcie, przeczytajcie, sprezentujcie małemu czytelnikowi. Warto!

Z ciekawostek dodam, iż  „Kruszynka”  znalazła się w gronie najlepszych ilustrowanych książek 2017 roku w konkursie organizowanym przez The New York Times. Zdecydowanie jest to zasłużone wyróżnienie.

 

koszyk

 

Znalezione obrazy dla zapytania polarny lis wydawnictwo

Dodaj komentarz