Żubr Pompik – gra planszowa o mieszkańcach Puszczy Białowieskiej – EGMONT

Dla wszystkich fanów żubra Pompika, znanego z książek Tomasza Samojlika i serialu telewizyjnego emitowanego na kanale TVP abc pojawiła się  prawdziwa perełka! – GRA PLANSZOWA „Żubr Pompik”.

Nie mogło jej u nas zabraknąć, znamy wszystkie dotychczasowe tytuły o tym rezolutnym żuberku! Pompik jest małym, ciekawskim mieszkańcem Puszczy Białowieskiej, który ma nieco inne zainteresowania niż inni mieszkańcy lasu. On zamiast tradycyjnego przepychania rogami wybiera spacer po puszczy i odkrywanie jej tajemnic, oraz poznawanie nowych przyjaciół.

Gracze poruszają Pompika za pomocą dwóch uroczych kostek i starają się odnaleźć pary takich samych zwierzątek. Utrudnieniem jest to, że zwierzątka lubią się ukrywać, a niespodziewana burza może pokrzyżować plany żubra.
 
Dzieci będą ćwiczyć pamięć i logiczne myślenie, a przy okazji dowiedzą się, jakie zwierzęta mieszkają w Puszczy Białowieskiej. Gra zawiera 2 warianty zasad – prostsze, dla młodszych, nawet 4-letnich graczy, i zaawansowane, dla starszych dzieci. Planszówka skierowana jest to 2 – 5 graczy i jedna rozgrywka trwa około 20 minut, więc młodsze pociechy spokojnie dadzą radę wytrwać partyjkę.
 
Plansza nie jest duża, przez co gra nie zajmie wiele miejsca i można ją zabrać wszędzie. Rozkładamy ją na stole, umieszczamy znacznik słońca na zegarze, na polu z rysunkiem słońca. Zakryte żetony kwiatów kładziemy obok planszy i mieszamy, a następnie drewnianą figurkę Pompika kładziemy na polu startowym. Tasujemy wszystkie kafelki i umieszczamy po jednym odkrytym na każdym pomarańczowym polu. Staramy się zapamiętać, gdzie znajduje się jaki obrazek, czyli zwierzak, a po minucie zakrywamy wszystkie kafelki. Następnie gracz, który ostatnio był w lesie zaczyna grę poprzez rzut dwoma kostkami 🙂
 
Jakie atrakcje czekają na Was w czasie gry? Masa emocji, wrażeń, a do tego troszkę nauki, ponieważ przy okazji rozgrywki poznajemy zwierzaki, które zamieszkują naszą piękną, prastarą Puszczę Białowieską. Trening spostrzegawczości, rywalizacji i nauka radzenia sobie z przegraną przydadzą się dzieciom w wieku przedszkolny. Starsze dzieci zadowoli wariant trudniejszy, bo gra rośnie wraz z dzieckiem i sprawi dużo radości całej rodzinie.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo polecamy! Gra jest świetnym uzupełnieniem książek, które pokazywałam TUTAJ. Obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce każdego małego fana przyrody i twórczości Tomasza Samojlika. Przez cały listopad na kanale TVP abc możecie także oglądać o 17:10 serial telewizyjny o żubrzej rodzince.

Gra to również piękny i wartościowy prezent na każdą okazję.

 

koszyk