„Zasypianki” – Klasyka dla malucha w najpiękniejszym wydaniu – Wydawnictwo Papilon

W dzieciństwie kołysały mnie do snu, pomagały zasnąć i uspokajały – klasyczne polskie wierszyki i kołysanki na dobranoc. Któż z nas, dorosłych nie wspomina „A,a, kotki dwa”, „Z popielnika na Wojtusia…”, czy „Ach, śpij kochanie”. Dziś wracam do tych pięknych wspomnień i czytam swojemu najmłodszemu synkowi „Zasypianki” – pokaźny zbiór wzruszających mnie bajeczek, które przekazywane z pokolenia na pokolenie zawsze pozostaną modne, wartościowe i ponadczasowe.

Wydawnictwo Papilon  na 40 stronach zebrało aż 22 utwory w jedną całość i stworzyło kartonową, przepięknie zilustrowaną książkę, która będzie rosła z dzieckiem i towarzyszyła mu w pierwszych latach beztroskiego, szczęśliwego dzieciństwa. Sztywne karty i zaokrąglone brzegi sprzyjają użytkowaniu już najmłodszym pociechom, z którymi możemy przez długi czas wpatrywać się w malownicze ilustracje i opowiadać wspólnie co na nich widzimy. Na dobranoc możemy czytać ściszonym głosem powoli i spokojnie kołysanki, których wybór jest naprawdę ogromny. Wśród autorów tekstów znajdziemy tu m.in. Czesława Janczarskiego, Ludwika Starskiego, Wandę Chotomską, Jana Brzechwę, Ewę Szelburg-Zarembinę, Janinę Porazińską, Urszulę Kozłowską, Dorotę Gellner, Danutę Wawiłow, Agnieszkę Frączek, Józefa Czechowicza, Pawła Beręsewicza i innych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie polecamy to piękne wydanie, gdyż warto zacząć przygodę z literaturą od najmłodszych lat. Usypianie malucha często jest nie lada wyzwaniem, stąd warto zadbać aby ten rytuał był pełen czułości i zapewniał bezpieczeństwo. Zbiór wierszy i kołysanek zawarty na kartach „Zasypianek” umili każdą wspólną chwilę i będzie owocował w przyszłości pięknymi wspomnieniami ze wspólnych, radosnych chwil razem. Książka będzie również idealnym pomysłem na prezent nie tylko dla maluszka, ale również dla przyszłej mamy spodziewającej się potomka.

 

koszyk

 

 

 

Papilon

One thought on “„Zasypianki” – Klasyka dla malucha w najpiękniejszym wydaniu – Wydawnictwo Papilon

Dodaj komentarz