Zaginiony Ollie – Wydawnictwo PORADNIA K

Są książki, o których nigdy się nie zapomni! Są książki, które zostawiają w czytelniku głęboką refleksję i rozbudzają wyobraźnię do czerwoności. Są książki, które trzeba przeczytać… Dziś o jednej takiej wyjątkowej powieści chciałam Wam napisać.

„Zaginiony Ollie” od wydawnictwa Poradnia K to jedna z najpiękniejszych książek w naszej biblioteczce. Polecam czytać ją wspólnie, rodzinnie, bowiem wiele przyjemności sprawi także dorosłym. Wzruszająca, pełna ciepła, dynamicznej akcji, ale również świetnego języka, doskonałej fabuły i dużej dawki mądrości zawartej między wierszami.

Na podstawie książki Williama Joyce’a powstał miniserial pod tym samym tytułem, od 24 sierpnia 2022 roku dostępny na platformie Netflix.

koszyk

Książka urzekła nas już od okładki, choć wnętrze jest równie czarujące. Bogactwo wyjątkowych ilustracji sprawia, że nie sposób od nich oderwać oczu. Mają w sobie wiele tajemniczości, są nietuzinkowe, zachowane w jednym, subtelnym klimacie.

Billy urodził się z dziurką w sercu. Rodzice chłopca bardzo to przeżywali, a mama uśmierzała swój ból szyjąc dla synka wyjątkową przytulankę. To nie miała być zwyczajna zabawka, ona miała działać cuda! Kobieta z wielką uważnością i troską dobierała przyjemne w dotyku materiały, by stworzyć pogodną, radosną buzię, choć najważniejsze zamieściła w środku – serce, ale nie było to zwyczajne serce! Przygotowała je z czegoś bardzo bliskiego swemu sercu, z ukochanej zabawki, która towarzyszyła jej w dzieciństwie. Pamiątka mamy znalazła miejsce w pierwszej zabawce jej synka, czyż to nie piękne?

Billy pokochał swojego pluszowego przyjaciela całym sercem, a Ollie pokochał chłopca. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Przypominający królika Ollie stał się prawdziwym stróżem bezpieczeństwa dla Billy’ego, towarzyszył mu na całym etapie rozwoju, patrząc jak chłopiec zdrowo rośnie. Byli nierozłączni, do czasu, aż ukochana maskotka chłopca została… porwana!

Tak zaczyna się ponad trzystu-stronicowa powieść o niesamowitym, zaskakującym finale! Książka delikatna, a zarazem bogata w odmienne charaktery, wypełniona emocjami, trzymającą w napięciu akcją i licznymi, bardzo interesującymi bohaterami. Nie sposób się nudzić, nie sposób się oderwać i nie sposób przewidzieć co czeka na kolejnej stronie!

Piękna historia o dozgonnej przyjaźni i miłości, o sile, jaka w nas drzemie, o której nawet nie mamy pojęcia. To walka dobra ze złem, to piękna lekcja życia, która udowadnia jak niegodziwym powiernikiem jest żądza siania podłości i zniszczenia. Tak wiele tu emocji, strach miesza się ze smutkiem, a radość ze spełnieniem. To była dla nas wyjątkowa, literacka uczta, Staś pokochał tę powieść od pierwszych stron.

Bardzo polecamy!

„Zaginiony Ollie”

Tekst: William Joyce

Przekład: Paweł Łopatka

Ilustracje: Moonbot Books

Oprawa: zintegrowana, ze skrzydełkami

Ilość stron: 304

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: PORADNIA K

Poradnia K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.