„Zadziwiające życie” – Wydawnictwo ART EGMONT

ART Egmont to książki nietuzinkowe, pięknie wydane, wartościowe, gwarantujące świetną zabawę, relaks, pobudzające wyobraźnię. Wydawnictwo skupia się na oryginalnych obrazach i ważnych przekazach,  stąd też niedawno do grona pięknych książek dołączyła kolejna perełka pod zagadkowym tytułem – „Zadziwiające życie”  której autorką jest współczesna malarka i ilustratorka mieszkająca w Teksasie – Misha Maynerick Blaise.

Duży format, twarda oprawa, obłędne ilustracje i aż 144 strony przystępnie i niekiedy bardzo zabawnie przekazanej wiedzy z każdej dziedziny życia. Kopalnia wiedzy i odpowiedzi na pytania, które tak często zadają mali czytelnicy. Jest to swego rodzaju przewodnik po świecie, wszystkich stworzeniach które go zamieszkują i niezwykłych faktach z życia codziennego, nie tylko ludzkiego. Nie sposób było nam się oderwać od tej lektury. Mieliśmy zajrzeć tylko na chwilę i przepadliśmy. Zafascynowane dzieci prosiły aby czytać stronę po stronie i z ogromnym zainteresowaniem odkrywały zupełnie nowe dla nich zagadnienia.

 

 

Co znajdziemy na kartach książki?

  • pierwiastki z jakich składa się człowiek, atmosfera, oceany, słońce i skorupa ziemska
  • teorię wielkiego wybuchu
  • pozyskiwanie energii przez ludzi
  • tajemnicze oceany
  • znaczenie wody i jej obecność w organizmach
  • mikroorganizmy kryjące się w ciele
  • łańcuch pokarmowy w glebie i jej mieszkańcy
  • rośliny, grzyby, owady, ptaki
  • ludzie i ich pokrewieństwo
  • wszechświat i jego tajemnice

Nie znajdziecie tu długich elaboratów, gdyż autorka skupiła się na najważniejszych faktach jakie nas otaczają. Krótko, bardzo zwięźle i niezwykle ciekawie odpowiada na częste pytania jakie słyszymy z ust najmłodszych. Dzieci dowiedzą się jak w gęsto zaludnionych miastach możemy znaleźć przyrodę, przekonają się że są stworzeni z gwiazd i że jeden atom węgla w ich ciele mógł kiedyś należeć do muszli, diamentu, wybuchającego wulkanu czy groźnego dinozaura!

Wiele faktów zaskoczy nawet dorosłych, dlatego to zdecydowanie książka do wspólnej, rodzinnej lektury. Ciekawe czy wiedzieliście że więcej ludzi chodziło po Księżycu niż zbadało najgłębsze podwodne regiony naszej planety? Ponad 90% przestrzeni życiowej na Ziemi znajduje się pod wodą, więc ileż jest jeszcze do odkrycia.

Odkąd dzieci przeczytały że w ich ciele znajduje się mniej więcej tyle samo bakterii ile jest w nim ludzkich komórek to temat mikrobów stał się ich ulubionym. Wiedzą już że w każdym z nas żyje około 10 tysięcy gatunków mikrobów (włączając bakterie, wirusy i grzyby). Zdziwił nas także fakt że pod względem genetycznym grzybom znacznie bliżej jest do ludzi niż do roślin, oraz informacja iż ze swoją rośliną doniczkową jesteśmy bardziej spokrewnieni niż nam się wydaje.

Zobaczycie także co żyje w waszych domach, a jest tego dużo! Odkąd mój syn doczytał że kładąc się spać zasypia z milionem zarodników grzybów znacznie inaczej patrzy na swoje łóżko 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Niezwykła pozycja, której zdecydowanie nie powinno zabraknąć w biblioteczce każdego ciekawego świata czytelnika. Bardzo duża dawka wiedzy, przeplatana pełnymi kolorów ilustracjami, wieloma rodzajami czcionek i zagadnieniami które na długo pozostaną w pamięci. To książka do której z chęcią będziemy powracać i która z pewnością pogłębi szkolną wiedzę moich dzieci. Piękne wydanie idealnie nadaje się na mądry i wartościowy prezent. Polecamy serdecznie i gwarantujemy że po lekturze tej pozycji zupełnie inaczej spojrzycie na otaczający Was świat!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.