Wykończ tę książkę – Wydawnictwo KROPKA

Moje dzieci nie ruszają się z domu bez książek. Michasię zawsze można zobaczyć z książką w ręku! Rozpakowuje zmywarkę czytając, zbiera pranie ze sznura z książką w ręku, kąpie się z książką! 🙂 Tak już ma, bo dla niej książka to inny świat, który pochłania całą sobą.

Wydawnictwo Kropka wydało niedawno bardzo oryginalną pozycję, która udowodni Wam, że książka może być prawdziwym przyjacielem!

koszyk

Sposoby na noszenie książki 🙂

„Wykończ tę książkę” to pozycja autorstwa Keri Smith, którą być może poznaliście dzięki kultowej książce „Zniszcz ten dziennik”. Tym razem pisarka zaprasza nas do spojrzenia na książki innym okiem. Na kartach tej lektury pokazuje propozycje zabaw, dzięki którym książka stanie się nam bliższa. Mamy ją poczuć wszystkimi zmysłami, wąchając, dotykając, turlając się z nią po trawie, czy przekładając strony w różny sposób.

Keri Smith chce zwrócić uwagę na to, że książki niszczą się, bo je czytamy, bo zabieramy je ze sobą, bo często do nich wracamy, bo nimi żyjemy, delektujemy się! Któż nie ma w domu ukochanej, „wymęczonej”, wyczytanej książki, nadszarpniętej zębem czasu i wspomnień? Czy czytając tak, by nie zostawić po sobie śladu, żyjemy naprawdę?

Z książką trzeba się zaprzyjaźnić, dlatego „Wykończ tę książkę” zabierze Was w cudowną, zabawną przygodę, w której motorem działań będzie dziecięca kreatywność i wyobraźnia. Strona po stronie odkryje przed dziećmi aktywności i udowodni, że można z nią spędzać czas na wiele sposobów. Zobaczycie jak wykonać ściśle tajny zestaw szpiegowski, jak urządzić książce przyjęcie, jak ją nosić, czy co zrobić by poleciała. Znajdziecie sposoby na liczne wydobywanie dźwięków z książki i posłuchacie odgłosów jakie wydaje. Ba! przekonacie się o czym marzą książki 🙂

Jest coś jeszcze – dzięki niej zainspirujecie się do licznych manualnych zabaw, z przedmiotów, które macie pod ręką. Autorka przygotowała tę pozycję wyłącznie z rzeczy z recyklingu, wszystkie materiały miała w domu. Zdejmując obwolutę i rozkładając ją na stole znajdziecie przepis na korkowe ludziki. Wystarczy rozejrzeć się wokół, zebrać kawałek wstążki, folii, gazety, guzika i gwoździka, dołożyć klej, nożyczki, nakrętki, czy plastelinę i dziecięca wyobraźnia aż tryśnie z radości! Dzieci uwielbiają tworzyć, robić coś swojego, wyjątkowego, dlatego warto im w tym kibicować!

Dużym walorem tej książki jest lekkość, humor i przepiękne ilustracje. Wydana jest z dbałością o każdy szczegół, na doskonałej jakości, grubszym, matowym papierze. To bardzo inspirująca lektura, myślę że starsze przedszkolaki oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym będą miały z niej najwięcej radości. Nam zapewniła długie godziny wspaniałej, wspólnej zabawy, była z nami na leśnym spacerze i coraz lepiej się z nią dogadujemy! 😉 Jest już niczym nowy członek rodziny i z pewnością nie znajdzie się prędko na półce – przecież tak wiele jeszcze przed nami. Bardzo polecamy!

„Wykończ tę książkę”

Tekst: Keri Smith

Przekład: Paulina Błaszczykiewicz

Opracowanie graficzne: Anna Pol

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Wydawnictwo KROPKA

Dla dzieci: 5+

https://admin.kropka.hosting.hqhost.pl/upload/media/default/0001/01/d906cc9f14fa4b59527c992fcad4f4322dfc669f.jpeg

Dodaj komentarz