„Warszawa. Moja stolica” – Wydawnictwo RM

Warszawa – nasza piękna stolica to ważny punkt na mapie Polski. Już przedszkolaki oswajają się z tym pełnym uroku, tajemnic i historii miastem. Żeby lepiej poznać najważniejsze miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi polecamy dziś książkę autorstwa Anny Paczuskiej – „Warszawa. Moja stolica”, którą zilustrowała Elżbieta Moyski. Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa RM i spodoba się dzieciom już od około 6 roku życia. Posłuży także na długo, gdyż będą mogły z niej korzystać także dzieci uczęszczające do pierwszych klas szkoły podstawowej. W programie nauczania nie zabraknie tematów o Warszawie, a ta lektura z powodzeniem poszerzy wiedzę.

 

 

Książka jest bardzo ciekawie zilustrowana, a na 48 stronach znajdziemy aż 22 miejsca, których nie można „przegapić” odwiedzając stolicę. Duża, przejrzysta czcionka zachęci do samodzielnej lektury małych czytelników, a zwięźle, ciekawie opisane miejsca zainspirują do wybrania się na rodzinny spacer. My postanowiliśmy robić sobie weekendowe wycieczki i zwiedzać Warszawę razem z książką. Udało nam się odwiedzić już większość miejsc, wkrótce zawitamy do Centrum Nauki Kopernik.

Warszawa pełna jest zabytkowych budynków, pomników i placów, które pamiętają czasy królów. Muzea, eksponaty, place zabaw, nowoczesne wieżowce, metro, czy warszawską Syrenkę pokażą Wam z przyjemnością Maks i Emilka, którzy napomną także o legendach, ciekawostkach i ważnych datach w dziejach stolicy.

Każda rozkładówka to jedno miejsce na mapie miasta, dlatego bez problemu możemy szybko i sprawnie odnaleźć interesujący nas temat. Dzieci w mig zapamiętują zwięźle opisane informacje. Nawet mój niespełna pięcioletni Staś doskonale wie, że olbrzymi zegar znajdujący się na szczycie Pałacu Kultury i Nauki  jest drugim co do wielkości zegarem w Europie. Większy jest tylko Big Ben, który także dobrze zapadł mu w pamięć. W Muzeum Powstania Warszawskiego można pobawić się zabawkami z czasów wojny, pograć w gry, obejrzeć przedstawienie teatrzyku kukiełkowego, lub przejść kanałami. Niedaleko Rynku na Starym Mieście, w piwnicy jednej z kamienic przy ulicy Krzywe Koło mieszkał Bazyliszek, a dziś można sobie zrobić zdjęcie z tym potworem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Warszawa widziana oczami dziecka jest jeszcze bardziej fascynująca. Przewodnik odkryje przed Wami ciekawe, piękne miejsca, objaśni wiele zagadnień, wzbudzi w dzieciach pasję do odkrywania stolicy. Bardzo wartościowa, pięknie wydana pozycja, której nie powinno zabraknąć w biblioteczce małego czytelnika. Książka zapewni długie spacery, mądrze spędzony czas i wspólną niezapomnianą przygodę. Poznawać Warszawę warto w każdej chwili, nawet gdy pada deszcz można zatopić się w lekturze z kubkiem ciepłej herbaty i odkrywać uroki tego pięknego miasta.

 

koszyk

 

Wydawnictwo RM

Dodaj komentarz