WAKACYJNIK – kreatywny przewodnik na wakacje!

Ach, już jest! Właśnie dotarł do nas WAKACYJNIK – wspaniały, pomysłowy, pięknie wydany przewodnik na letnie miesiące. Jestem mile zaskoczona ogromną dawką ciekawostek i wiedzy, podanej w przystępny sposób.

Jeśli szukacie nietuzinkowego pomysłu na każdy dzień wakacji to ten przewodnik będzie strzałem w dziesiątkę. Moje dzieci już go przejęły i chciały przeczytać od deski do deski, ale ostudziłam ich emocje i ustaliliśmy, że każdego dnia po śniadaniu będziemy czytać po jednej ciekawostce. A jest ich cała masa – na każdy dzień wakacji!

koszyk

WAKACYJNIK to nowa publikacja autorów Adwentownika i Wielkopostnika, które być może dobrze już znacie!


Tym razem wybierzecie się w podróż po Polsce, a dzieci codziennie (przez cały lipiec i sierpień) poznają inne miejsca i zabytki, a dodatkowo nauczą się nietypowych słów, powiedzeń i przysłów związanych z podróżami.

Każda strona w Wakacyjniku to nowa przygoda! Zwiedzamy nasz kraj województwami, aby dzieci jednocześnie mogły uczyć się ich nazw i aby umiały je wskazać na mapce.

Wakacyjnik podpowie też, jak długo trwa każdy wakacyjny dzień oraz ile mamy czasu do kolejnego roku szkolnego. Jest też niespodzianka. To specjalny box do zaznaczenia, który ułatwi planowania podróży rodzinnych!

Znajdziecie tu trochę geografii, historii, języka polskiego i matematyki. A wszystko to w kolorowej, wakacyjnej formie graficznej i poręcznym formacie, który można wygodnie postawić na biurku, w kuchni na stole lub… zabrać ze sobą w podróż!

Wakacyjnik kupicie tutaj –> KLIK

Podróż z Wakacyjnikiem zaczniecie od Ostrowa Tumskiego, poznając jego uroki i warte odwiedzenia miejsca, następnie czeka Szlak Ginących Zawodów, Błędne Skały, Zamość, Muzeum Wsi Lubelskiej, Szczebrzeszyn, Pacanów, Sandomierz, Zielona Góra, Opole, Góra Świętej Anny, Wisła, Trzęsacz, Krzywy Las.

Zwiedzicie wspaniałe zamki, latarnie morskie, ruchome wydmy, Muzeum Piernika, gród w Biskupinie, Zamek na Wawelu, bieszczadzką kolej leśną, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie, a nawet Rysy i wiele, wiele więcej!

Jestem oczarowana tą publikacją i mam nadzieję, że będą kolejne, bo to bardzo wartościowa, pomysłowa i mądra propozycja dla całej rodziny. Z każdego miejsca na Ziemi możecie codziennie poznawać uroki Polski i inspirować się podróżami, korzystając z WAKACYJNIKA! Mnie już wpadły w oko ciekawe miejsca, które z pewnością odwiedzimy.

Bardzo polecam dla dzieci w wieku około 5-13 lat.

Sklep dla dzieci - Mądra Mama

Dodaj komentarz