W poszukiwaniu złotego runa – gra przygodowa dla całej rodziny! Wydawnictwo HIPOKAMPUS

Dziś chciałam pokazać Wam najpiękniejszą grę rodzinną jaką mamy w swoich zbiorach.

„W poszukiwaniu złotego runa” jest fascynującą podróżą przez ocean, podczas której utrwalicie wiedzę z geografii fizycznej oraz z historii wielkich odkryć geograficznych. Jest przepięknie wydana, a pionki, którymi będziecie poruszać się po planszy są historycznymi modelami jednostek żaglowych w formie Puzzli 3D do samodzielnego złożenia.

koszyk

Autorem gry jest pan Janusz Feliks, którzy od lat tworzy najlepsze planszówki! Gry pana Janusza są zawsze starannie przemyślane, dopracowane i przede wszystkim bardzo wartościowe. Ilustracje wykonała Magdalena Kolejda.

W grze może wziąć udział do 2 do 4 graczy i skierowana jest ona do dzieci od około 8 roku życia.

Zasady są przyjazne i proste! Celem rozgrywki jest zdobycie złotego runa, które zostało zatopione w Oceanie Zapomnienia. Jest ono w jednym z czterech miejsc oznaczonych na mapie jako miejsce pobytu groźnego Smoka Morskiego i jego trzech braci. Nie wiemy który Smok pilnuje złotego runa, wiemy jednak, że kolekcjonują one kolorowe kryształki i są w stanie oddać złote runo za dwa kryształki w dwóch różnych kolorach, jeśli będą pasować do ich kolekcji. Zwycięży ta osoba, która odda jednemu ze Smoków dwa właściwe kryształki i zdobędzie złote runo.

Zasady rozgrywki i przebieg znajdziecie w dołączonej do gry instrukcji.

To jedna z najciekawszych gier w naszych zbiorach. Jest pięknie wydana, każdy detal dopracowany, a duża, kartonowa plansza skradła moje serce. Zachwycające są także same pionki, czyli modele statków 3D. Chłopcy mieli dużo radości z ich składania i Staś lubi się nimi bawić także oddzielnie, „pływając” po planszy i opowiadając historie z podróży Kolumba, Magellana czy Vasco da Gamy.

To nie tylko gra planszowa. To przede wszystkim duża porcja wiedzy z zakresu geografii i historii. Znajdziecie tu aż 180 zagadnień! Jest to świetny sposób na przyjemną naukę przez zabawę.

Bardzo polecam. Jeśli szukacie wyjątkowego prezentu dla swojego dziecka to ta gra będzie właściwym wyborem. Posłuży na lata!

Logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.