W małej główce WIELKA MOC – Wydawnictwo APIPAPI

Zdajecie sobie sprawę, że każdego dnia w naszych głowach kłębią się tysiące myśli, które wywołują tak wielki chaos, że brakuje nam czasu na refleksję, skupienie i uważność. To również dotyczy dzieci! Ilość bodźców, wrażeń i „rozpraszaczy” sprawia, że małe głowy są przeładowane i często zagubione.

Warto pokazać dziecku, że można „zarządzać” tym mentalnym i fizycznym przeładowaniem, skupiając się na bieżącej chwili. Właśnie dzięki temu mamy szansę lepiej uświadomić sobie własny wewnętrzny świat i nie zgubić się w nim.

Do 10 grudnia z kodem: MIKOLAJKI kupicie tę książkę 30% taniej na stronie www.ApiPapi.pl

koszyk

„W małej główce wielka moc” to zbiór 25 ćwiczeń mindfulness, które pomogą być uważnym i spokojnym przez cały dzień!

Autorka książki, Chiara Piroddi jest psychologiem specjalizującym się w neuropsychologii dziecięcej i psychoterapii, a od lat kultywuje swoje zainteresowanie uważnością. Przygotowała ciekawe wskazówki dla dzieci i dorosłych, które w formie zabaw będą Was odprężać i pomagać panować nad emocjami, w trudnych i stresujących momentach. Ćwiczenia te skupiają się na poznaniu podstawowych sztuk uważności oraz uczą empatii.

Głównymi bohaterami książki są Pam i Sam – dzieci takie jak Wasze, które każdego dnia zmagają się z natłokiem wrażeń, emocji, czy obowiązków szkolnych. Bywają zmęczone, sfrustrowane, czasem miewają niską samoocenę, czasem się zamartwiają, czy nie czują bezpiecznie. Potrzebuję wskazówek jak odnaleźć się w gąszczu tych wyzwań i znajduję je! Dzieci na przykładzie swoich rówieśników nauczą się zarządzać emocjami i ćwiczyć wyobraźnię, co pomoże zrelaksować ciało oraz uwolnić się od stresów i problemów.

To bardzo wartościowa lektura, pełna prostych, a jakże ważnych wskazówek. Każdy dzień może być lepszy i przyjaźniejszy – to tylko od nas i naszego nastawienia zależy! Warto zadbać o emocjonalny spokój i poznać lepiej swoje ciało. Ono będzie nam bardzo wdzięczne. Ta książka jest niezwykle wspierająca i pomocna. A do tego wesoła i pięknie wydana! Bardzo polecam.

„W małej główce wielka moc”

Tekst: Chiara Piroddi

Przekład: Dobrosława Stoma

Ilustracje: Federica Fusi

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 3 – 8 lat

Wydawnictwo: ApiPapi

Wydawnictwo Api Papi

Dodaj komentarz