„Urodziny Lamy Lenki” – Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata

Dzisiaj chciałam pokazać Wam bardzo ważną, potrzebną, a przy tym pięknie wydaną książkę o emocjach. Dzieci w wieku przedszkolnym codziennie zmagają się z całą paletą doznań: od strachu, napięcia, przejęcia po wzruszenie, troskę, radość. Małemu człowiekowi trudno jest zrozumieć emocje i je zaakceptować. Często może sobie z nimi nie radzić. Stąd też jednym z elementów codziennego zmagania się z wrażliwością dziecka jest dobra książka dla dziecka, taka która będzie ciekawą opowieścią a jednocześnie będzie niosła ważne przesłanie.

„Urodziny Lamy Lenki” to pozycja od wydawnictwa Tuli Mama Tuli Tata. Książkę napisała Patrycja Filak – autorka bloga MAMAdajeRade.pl. Warto wspomnieć iż Patrycja jest psychologiem i pasjonuje się psychologią dziecka oraz psychologią rozwojową. Stąd też książka powstała z potrzeby serca, matczynego doświadczenia i miłości do dzieci. Ciepłe i pełne uroku ilustracje wykonała Magdalena Bury .

Książka wydana jest w twardej oprawie, w wygodnym kwadratowym formacie i liczy 24 strony. Jest pierwszą z serii przygód Lamy Lenki, gdyż niedługo dostępne będą także dwa kolejne tytuły. Z chęcią po nie sięgniemy, gdyż mój czteroletni Staś bardzo polubił Lenkę i jej zwierzęcych przyjaciół.

 

 

Poznajcie lamę, która od rana się raduje bo właśnie dziś obchodzi urodziny. Mimo że za oknem pada deszcz to dobry humor nie opuszcza tytułowej bohaterki, która marzy by mieć na swych urodzinach… balony! Oczyma wyobraźni widzi je jak uroczo unoszą się do góry. Wraz ze swymi kolegami: psem, byczkiem i kotką rusza w drogę by spełnić marzenie. Odtąd zaczyna się pełna emocji podróż, bo Lenką targają smutek, płacz, radość, szczęście, rozczarowanie.

Czy lamie uda się osiągnąć wymarzony cel? Czy balony pojawią się na jej urodzinach? Koniecznie przekonajcie się sami! Bardzo ciekawym zabiegiem zastosowanym przez autorkę jest „podsumowanie” emocji jakie każdy z bohaterów doznał w tej książce. Jasno i prosto każde kolejne zwierzątko mówi o tym co czuło w czasie tej przygody, jak się wtedy zachowywało i co mu pomogło oswoić emocje.

Najważniejsze bowiem jest to „że gdy jest mi smutno, mogę o tym głośno powiedzieć i mocno się do kogoś przytulić!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Bardzo serdecznie polecamy! Emocjonalność dziecka to niezwykle delikatny i ważny temat. Warto nauczyć dziecko tego, aby umiało otwarcie mówić o tym co czuje i wspomóc go wtedy gdy z emocjami sobie nie radzi. Myślę że ta książką będzie idealnym wstępem do rozmów z małym czytelnikiem i pokonywaniem barier jakie czasem stają na drodze malucha. Książka skierowana jest do dzieci w wieku od 3 lat i z powodzeniem posłuży przez cały okres przedszkolny. Idealnie nadaje się na prezent, a dodatkowym atutem jest to że dokonując zakupu możemy otrzymać imienną dedykację od autorki, co będzie dla czytelnika ogromną radością. Dzięki takiemu wpisowi dziecko poczuje się ważne i dumne że ma coś „tylko dla siebie” i być może stanie się to pretekstem do kolekcjonowania książek z autografami autorów. Nasza domowa kolekcja takich książek jest ogromna i będzie dla dzieci piękną pamiątką na całe życie.

5 thoughts on “„Urodziny Lamy Lenki” – Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata

Dodaj komentarz