„Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę” – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dzieci kochają czytać przygody o swoich rówieśnikach, a jeśli są one podane z humorem, paletą emocji i cennym przekazem to lektura jest tym bardziej atrakcyjna!

„Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę” od wydawnictwa Agora dla dzieci to pierwszy tom nowej serii autorstwa Agaty Romaniuk, którą z pewnością doskonale znacie z genialnej sagi o Kociej Szajce. Ilustracje przygotowała Anna Oparkowska.

koszyk

Dwaj bracia, Tolo i Bolo wiodą zwyczajne, spokojne życie do momentu, w którym ich oczom ukazują się warczące maszyny, wjeżdżające na ukochaną Lisią Górkę. To miejsce darzą wielkim sentymentem, przychodzą tu od zawsze, odpoczywając na kocu, grając w piłkę, badmintona, zbierając poziomki, czy zachwycając się urokami natury. To właśnie tutaj chłopcy pochowali swoje chomiki i przygotowali rabaty z miododajnymi kwiatami, dlatego tym bardziej miejsce to jest dla nich tak ważne. Ich przyszywana babcia Rysia wiele razy opowiadała, że nocą zjawia się tu samotny lis, stąd właśnie wzięła się nazwa Lisia Górka. A teraz to miejsce ma zostać zrównane z ziemią? A może zabetonowane?

Bracia, angażując rodzinę i przyjaciół zrobią wszystko, by obronić Lisią Górkę przed zniszczeniem, ale co zrobić? Napisać petycję? Zorganizować manifestację? Planów i pomysłów nie zabraknie, tylko czy przyniosą one oczekiwany efekt?

To opowieść wielowarstwowa, przy której doskonale będą bawili się także dorośli. Każdy rozdział trzyma w napięciu, akcja rozwija się prężnie, a liczne humorystyczne „smaczki” wprawiają w doskonały humor. To także cenna lektura o empatii, walce o swoje przekonania i wartości, jakie niesie przyroda. To także powieść o determinacji, społecznym zrywie i słuchaniu innych. To w końcu książka o dziecięcej wrażliwości, pięknych sercach i braku obojętności. Wspaniała, przygodowa lektura, idealna na wakacyjny czas.

Jesteście ciekawi, czy Lisia Górka zostanie ocalona? Koniecznie sięgnijcie po lekturę. To idealna propozycja dla całej rodziny.

„Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę”

Tekst: Agata Romaniuk

Ilustracje: Anna Oparkowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

One thought on “„Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę” – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz