Tajemniczy Ktoś – Wydawnictwo DZIWIMISIE – patronat bloga

Pamiętacie książkę „Tornado Jumi”, o której pisałam tutaj –> KLIK? Była to pierwsza pozycja wydawnictwa Dziwimisie. Pięknie wydana, wartościowa, z cudownym przekazem! Prawdziwa gratka dla miłośników książki dziecięcej. Dziś zaś mam przyjemność pokazać Wam drugą propozyzję od tejże oficyny. Radość jest jeszcze większa, bo tę książkę objęłam patronatem!

„Tajemniczy Ktoś” skradnie Wasze serca! To pełna uroku, kartonowa książka o pokonywaniu własnych słabości i o odwadze. Do tego jest obłędnie zilustrowana.

koszyk

Premiera 21 stycznia!

Historia jest bardzo ciekawa i intrygująca, zainteresuje już najmłodsze dzieci. Główną bohaterką jest sowa Anna, mieszkająca w wielkiej dziupli, liczącej aż 11 pokoi! Jest bardzo samotna, całymi dniami sprząta wszystkie pomieszczenia, a nocą poluje. Pewnego dnia postanowiła wynająć jeden pokój, marzyła bowiem o przyjacielu. Dała ogłoszenie do gazety, zostawiła klucze pod wycieraczką i wybrała się na leśne łowy. Gdy wróciła nad ranem pokój był już zamieszkany, ale nowy lokator wydał się bardzo podejrzany… Cały czas spędzał w pokoju i sowa nie miała okazji go poznać. Po dwóch tygodniach postanowiła pokonać swoje obawy i zapukać do drzwi nowego mieszkańca. Serce waliło jej z całych sił, a w myślach już wyobrażała sobie najgorsze, jednak prawda okazała się zupełnie inna! Mały pajączek Andrzej był bardzo nieśmiały i trudno było mu zrobić ten pierwszy krok… Od tej pory ich przyjaźń kwitła w najlepsze i czas umiały im wspólne herbatki.

Ta ciepła, urocza historia udowodni najmłodszym, że warto pokonywać własne strachy i obawy, bo często to co nieznane bywa trudne i przerażające. Przyjaźń jest piękną wartością i nie należy się jej bać.

Każda strona wypełniona jest piękną ilustracją, a kartonowe wydanie, z bezpiecznymi, zaokrąglonymi rogami zapewni długie godziny lektury już najmłodszym czytelnikom. Warto wspierać polskie, małe, kameralne wydawnictwa. Dziwimisie wydaje książki z najwyższej półki, z szacunkiem do młodego czytelnika i jestem pewna, że „Tajemniczy Ktoś” zauroczy Was równie mocno jak nas. Warto mieć tę książkę w swojej biblioteczce i otaczać dziecko wartościową, mądrą i piękną literaturą.

Bardzo polecamy! Premiera 21 stycznia na stronie wydawnictwa Dziwimisie.

„Tajemniczy Ktoś”

Tekst: Klaudia Piróg

Ilustracje: Małgorzata Herrera

Książka całokartonowa

Ilość stron: 26

Dla dzieci: 1+

Wydawnictwo Dziwimisie

https://cdn.shoplo.com/73214576/s/2/assets/logo.png?984

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.