„Tajemnicze miasto” Rita Kaczmarska – Wydawnictwo Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to nie tylko starannie dobierane i pięknie wydawane książki dla dzieci. To również niezwykle kreatywne karty, które mogą posłużyć na wiele sposobów. W swoich zbiorach ulubionych zabaw posiadamy już karty „Bardzo proste abecadło” z którymi aktualnie Staś poznaje literki, lecz tym razem chciałam Wam pokazać coś zupełnie innego.

„Tajemnicze miasto”  to aż 25 dużych, tekturowych, dwustronnie ilustrowanych kart dla dzieci od 4 roku życia. Nowoczesny styl obrazu zawarła na nich młoda ilustratorka – Rita Kaczmarska, która dzięki swym niebanalnym rysunkom daje wyobraźni dziecięcej duże pole do popisu. Możliwości zabawy są tak różne, że karty posłużą i młodszym, jak również starszym, wczesnoszkolnym dzieciom.

 

Do czego moja trójka dzieci wykorzystuje karty?

  1. Budowanie – czasem jest to małe miasto ciemną nocą, czasem tętniące życiem ogromne wieżowce, w których dzieją się przeróżne historie.
  2. Opowiadanie – nie ma dwóch identycznych historii. Każdy dostrzega na nich coś innego i zwraca uwagę na zupełnie różne detale, stąd opowiadaniom nie ma końca.
  3. Tor dla samochodzików – tak! Mój najmłodszy synek, niespełna czteroletni Staś układa karty w jednej długiej linii, która staje się dla niego drogą, czasem mostem wokół którego jest ogromne morze.
  4. Tło do zabaw narracyjnych z ulubionymi figurkami. Wyobraźnia dziecięca nie zna granic i potrafi mnie zaskakiwać. Tym razem karty z pomocą klocków lego znalazły zastosowanie w powstawaniu przestrzennego, prawdziwego domu pełnego ludzików lego, figurek zwierzaków i wszystkich innych ulubieńców.

Myślę że i Wasze dzieci znajdą swoje własne, zupełnie nieoczywiste zastosowanie kart.

 

 

 

 

 

Świetna jakość, staranne wykonanie, interesująca gra kolorów, a w końcu wygodne, twarde pudełko do przechowywania sprawi, że karty będą wartościowym pomysłem na zabawę i przetrwają wielokrotny, oraz długi kontakt z małymi rączkami. Świetny pomysł na wakacyjny czas, w którym nie może być przecież mowy o nudzie! 🙂

„Tajemnicze miasto” otrzymało I nagrodę w konkursie dla młodych ilustratorów Illustration Startup 2014!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo serdecznie polecamy! Świetny trening wyobraźni i nieskończona możliwość kombinacji to zabawa na dłuuuugi czas.

 

 Karty te i inne wydawnicze perełki znajdziecie na stronie:

 

 

6 thoughts on “„Tajemnicze miasto” Rita Kaczmarska – Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz