„Tajemnicze miasto” Rita Kaczmarska – Wydawnictwo Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to nie tylko starannie dobierane i pięknie wydawane książki dla dzieci. To również niezwykle kreatywne karty, które mogą posłużyć na wiele sposobów. W swoich zbiorach ulubionych zabaw posiadamy już karty „Bardzo proste abecadło” z którymi aktualnie Staś poznaje literki, lecz tym razem chciałam Wam pokazać coś zupełnie innego.

„Tajemnicze miasto”  to aż 25 dużych, tekturowych, dwustronnie ilustrowanych kart dla dzieci od 4 roku życia. Nowoczesny styl obrazu zawarła na nich młoda ilustratorka – Rita Kaczmarska, która dzięki swym niebanalnym rysunkom daje wyobraźni dziecięcej duże pole do popisu. Możliwości zabawy są tak różne, że karty posłużą i młodszym, jak również starszym, wczesnoszkolnym dzieciom.

 

Do czego moja trójka dzieci wykorzystuje karty?

 1. Budowanie – czasem jest to małe miasto ciemną nocą, czasem tętniące życiem ogromne wieżowce, w których dzieją się przeróżne historie.
 2. Opowiadanie – nie ma dwóch identycznych historii. Każdy dostrzega na nich coś innego i zwraca uwagę na zupełnie różne detale, stąd opowiadaniom nie ma końca.
 3. Tor dla samochodzików – tak! Mój najmłodszy synek, niespełna czteroletni Staś układa karty w jednej długiej linii, która staje się dla niego drogą, czasem mostem wokół którego jest ogromne morze.
 4. Tło do zabaw narracyjnych z ulubionymi figurkami. Wyobraźnia dziecięca nie zna granic i potrafi mnie zaskakiwać. Tym razem karty z pomocą klocków lego znalazły zastosowanie w powstawaniu przestrzennego, prawdziwego domu pełnego ludzików lego, figurek zwierzaków i wszystkich innych ulubieńców.

Myślę że i Wasze dzieci znajdą swoje własne, zupełnie nieoczywiste zastosowanie kart.

 

 

 

 

 

Świetna jakość, staranne wykonanie, interesująca gra kolorów, a w końcu wygodne, twarde pudełko do przechowywania sprawi, że karty będą wartościowym pomysłem na zabawę i przetrwają wielokrotny, oraz długi kontakt z małymi rączkami. Świetny pomysł na wakacyjny czas, w którym nie może być przecież mowy o nudzie! 🙂

„Tajemnicze miasto” otrzymało I nagrodę w konkursie dla młodych ilustratorów Illustration Startup 2014!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo serdecznie polecamy! Świetny trening wyobraźni i nieskończona możliwość kombinacji to zabawa na dłuuuugi czas.

 

 Karty te i inne wydawnicze perełki znajdziecie na stronie:

 

 

6 thoughts on “„Tajemnicze miasto” Rita Kaczmarska – Wydawnictwo Dwie Siostry

 • 20/06/2017 at 19:50
  Permalink

  Grafika jest cudowna! Mam prezent dla znajomych maluchów! Dzięki…

  Reply
  • 20/06/2017 at 19:53
   Permalink

   Cieszę się, że Ci się podobają. Ja także jestem zauroczona tego rodzaju stylem, który rzadko można zaobserwować w publikacjach skierowanych do dzieci.

   Reply
 • 21/06/2017 at 07:26
  Permalink

  Powiem krótko. Niespotykane! Moje dziecie, gdy osiagnie odpowiedni wiem, być moze dostanie taka w prezencie. Mostrzostwo.

  Reply
 • 21/06/2017 at 07:55
  Permalink

  Świetna sprawa, na pewno się zaopatrzę, gdy będę miała dzieci 🙂 Taką mądrą zabawkę można zresztą zabrać ze sobą w podróż, np. pod namiot 😉 Pozdrawiam!

  Reply
  • 21/06/2017 at 08:01
   Permalink

   O tak, bardzo wygodna i przenośna forma. Córka wyjeżdża na dwutygodniowy obóz i już planuje spakować do plecaka 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.