“Szyfr, muzeum i sykomora – czyli gdzie jest skarb prapradziadka” Robert Rynkowski

Dzisiaj zapraszam do lektury nieco starsze dzieci (od 10 lat) młodzież i dorosłych również! Książkę “Szyfr, muzeum i sykomora – czyli gdzie jest skarb prapradziadka”  przeczytałam z dziećmi z ogromną przyjemnością i wcale nie opierałam się słowom małych czytelników: “mamo, jeszcze jeden rozdział, prosimy!”

Książka jest w miękkiej oprawie, ma 174 strony, nie posiada ilustracji, a wydana została przez Wydawnictwo Petrus.

 

 

Robert Rynkowski jest doktorem teologii dogmatycznej, redaktorem, autorem książek, artykułów i innych publikacji o tematyce teologicznej. Czy może zatem napisać wartą uwagi książkę dla dzieci?  Zastanawiałam się nad tym i byłam bardzo ciekawa pierwszych wrażeń moich czytelników. Tak jak napisałam wcześniej, bardzo wciągnęła moją dwójkę starszych dzieci i z chęcią zaczytywaliśmy się w nią wspólnie.

 

 

Rozpoczęły się wakacje. Dwie przyjaciółki: Karolina i Aneta podążają autobusem do Suwałk, gdzie na dworcu oczekują ich rodzice Karoliny. Cała czwórka podąża do Starego Rogu, który zamieszkują dziadkowie nastolatki. Aneta obawia się czy nie umrą z nudów przez tak długi czas, ale dom prapradziadka “Kary” okazuje się prawdziwą kopalnią tajemnic… Dziewczynki dowiadują się bowiem, że przed wieloma laty przodek Karoliny ukrył skarb, a odnalezienie go nie będzie bułką z masłem, a prawdziwym wyzwaniem! Z zapałem i ogromnym zaangażowaniem zabierają się do odkrycia tej niecodziennej tajemnicy. Nawet wakacyjne pobudki o 5 rano nie są im straszne, a odwiedzanie strychu staje się świetną przygodą. Dzięki nowym przyjaźniom zawartym na przystani sprawa nabiera większego rozmachu, ale jak pokazuje życie, naiwność miesza się z oszustwem i zachłannością. Nagle spokojne jezioro staje się przerażającym żywiołem, a przyjaciel wrogiem… Nie tak miały wyglądać relaksacyjne wakacje na wsi! Dziewczyny nie miały przecież w planach stanąć oko w oko z bandytami i wylegiwać się w szpitalnych łóżkach.

 

 

 

 

 

Przygodowa opowieść, z wartką akcją, ciekawą fabułą i zaskakującymi zmianami akcji. Poznacie czwórkę rówieśników, których perypetie na długo zapadną w waszych głowach. Książka jest niezwykle “życiowa” gdyż znajdziecie w niej wzmianki o książkowych postaciach, które dzieci dobrze znają, jak Ania z Zielonego Wzgórza, Jaśki, Alicja z Krainy Czarów. Będzie także wątek o kinowym “Zwierzogrodzie” a nawet o korkach w podwarszawskich Markach. Młodzi czytelnicy będą mogli wraz z głównymi bohaterami odkrywać szyfry, tajemnice, a także język hebrajki, czy pojęcie niezwykłej sykomory. Wartościowa pozycja, którą wspólnie polecamy! Jedynym zastrzeżeniem są literówki, które troszkę drażniły oko, bo jak to mówi moja córka: w książkach błędów nie powinno być. Zachęcamy mimo to do lektury i emocjonującego odkrycia skarbu!

 

 

 

Zapraszam do lektury bloga autora książki

Robert M. Rynkowski

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo petrus logo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *