List od… Część 2. Święta przez cały rok – Wydawnictwo WILGA

Szukacie wartościowej książki dla dziecka, a przy okazji lubicie pomagać? Ja tak! Dlatego dziś chciałam podzielić się z Wami wyjątkową lekturą.  „List od… 2. Święta przez cały rok”  to książka autorstwa niezwykle wrażliwej i wspaniałej pisarki, Katarzyny Ryrych, która w niebanalny sposób przypomina o uniwersalnych wartościach. Znam doskonale twórczość tej autorki, dlatego wiedziałam że nie zawiedziemy się na owej książce. Zakupiłam trzy egzemplarze dla dzieci w rodzinie i wiem że będzie to bardzo trafiony prezent.

Książkę możecie zakupić w sieci księgarń Empik (online i stacjonarnie w cenie 19,99 pln). Opowieść o Linusie, Rudolfie i Majku to także świetna okazja, by dzięki czytaniu pomóc innym. Cały zysk z jej sprzedaży, czyli 10 zł z każdego egzemplarza, Empik przekaże fundacji Zaczytani.org na wsparcie projektu bajkoterapii w domach dziecka.

 

 

W zeszłym roku sięgnęliśmy po tom pierwszy i bardzo polubiliśmy bohaterów powieści. Tym razem Linus i Rudolf mają już po 13 lat i biorą na siebie wiele domowych obowiązków. Znajomość z Majkiem, a także pomoc której mu udzielili, znacząco wpłynęła na ich życie. Linus nie tylko lepiej poznał ojca, ale także się z nim zaprzyjaźnił. Spędzają razem wiele czasu, realizując motocyklową pasję. Majk nadal komunikuje się z dziećmi na fejsie, nie gardzi elektronicznymi gadżetami, a w razie potrzeby wskakuje do auta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest … Świętym Mikołajem! Mikołajem na miarę XXI wieku.

Chłopcy zaś są coraz mniej przywiązani do wirtualnych sposobów komunikacji, wolą długie pogawędki, wspólne zabawy i pomaganie innym. Do świąt jeszcze daleko, jest bowiem pełnia lata, ale Majk ma dla nich nowe zadania. Na szczęście, bo nastolatkowie bardzo zasmakowali w pomaganiu. Dobro można bowiem czynić zawsze, nie tylko w święta! Biorą się zatem wspólnie za spełnianie dobrych uczynków, choć efekty ich działań nie zawsze są do przewidzenia. Ich złote serca i poczucia humorów są jednak niezwykle ważne.

Historia stworzona przez Katarzynę Ryrych wpisuje się w opowieść o ludziach, którzy w święta odnajdują to, co ukryte a najbardziej dla nich wartościowe, stąd też towarzysząca jej akcja ma charakter pomocy w bajkoterapeutycznym wsparciu podopiecznych domów dziecka. Dzięki tej książce zaszczepimy z dzieciach empatię i pomożemy wyrażać własne emocje.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Polecamy! Wartościowa lektura nie tylko na świąteczny czas. Książka wydana jest w twardej oprawie, a jej wnętrze wypełniają kolorowe ilustracje Agnieszki Matz. Na 120 stronach znajdziecie mnóstwo niesamowitych przygód, zbiegów okoliczności i wiele niewiarygodnych zwrotów akcji, a do tego dołożycie swoją cegiełkę poprzez zakup książki. Podczas ubiegłorocznej akcji udało się zebrać ponad 137 tysięcy złotych, które pozwoliły wyposażyć aż 100 Bibliotek Małego Pacjenta. Warto pomagać każdego dnia, nie tylko od święta!