Świerszczyk podejmuje ważny temat. „Kotek Mamrotek i regulator chęci” – Wydawnictwo NOWA ERA

Od kilku dni zaczytuję się z moim przedszkolakiem w niezwykle ważnej i potrzebnej, a jednocześnie zabawnej i cudownie zilustrowanej książce z nowej serii „Świerszczyk podejmuje ważny temat”. Dzięki kultowemu kotku znanemu Wam zapewne ze stron najstarszego magazynu dla dzieci w Europie – „Świerszczykowi” podejmujemy z dziećmi temat posiadania nadmiernej ilości rzeczy. „Problem” powszechny w obecnych czasach, bo z każdej niemal strony bombardowani jesteśmy okazjami, promocjami, reklamami, nowościami i rzeczami które chcemy mieć! Jak sobie z tym zagadnieniem poradzić? Jak przekonać dziecko że nie musi mieć kolejnej kolorowej, modnej zabawki? „Kotek Mamrotek i regulator chęci” mają coś na ten temat do powiedzenia!

 

koszyk

 

Autorką książki jest Małgorzata Węgrzecka – pisarka i redaktorka naczelna magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Ilustracje przygotował Kacper Dudek, a pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Nowa Era. Książka wydana jest w twardej oprawie, dużym formacie, a na 80 stronach znajdziecie zabawną, mądrą historię która skłania do refleksji i rozmowy z dzieckiem o tym co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze. Wszystko podane lekko, bez zbędnego moralizatorstwa, tak aby mały czytelnik dobrze zrozumiał przekaz.

Duża, przejrzysta czcionka zachęci do samodzielnej lektury dzieci które stawiają swoje pierwsze czytelnicze kroki, więc możecie być pewni że książka posłuży na długo. Będziecie do niej wracać, gwarantuję!

 

 

Kotek Mamrotek jak każdy zwierzak lubi spać, przeciągać się, wspinać i bawić. Bardzo lubi „cośki” – czyli rzeczy którymi się otacza: zabawki, książki, gadżety. Wciąż widzi reklamy kolejnych „cosiątek” w telewizji, na plakatach, w komputerze… Kuszą swoją atrakcyjnością z każdej niemal strony. Na widok kolejnego nowego „cośka” aż cieszy się kocia buźka! Tak bardzo chce się je mieć, tak bardzo lubi chcieć mieć!

Z tego powodu nasz bohater ulega manii posiadania i ma coraz więcej i więcej i więcej. A gdy ma już naprawdę dużo spostrzega że wcale nie czuje się z tym dobrze! Zauważa że o wielu z posiadanych rzeczy nie pamięta, nie bawi się nimi, ba! o posiadaniu niektórych z nich dopiero sobie przypomina. Ta ilość staje się dla niego przytłaczająca i dlatego postanawia zmienić NAJWIĘCEJ w MNIEJ. W jaki sposób to zrobi? Czy trudno będzie mu się rozstać z tak dużą ilością rzeczy? W jaki sposób znajdzie przedmiotom nowy dom? I przede wszystkim najważniejsze pytanie – jak poczuje się Kotek Mamrotek gdy dokona tak poważnych zmian? I w końcu ostatni dylemat – co się stanie gdy znowu poczuje że musi coś mieć? Pomoże mu w tym REGULATOR CHĘCI, który każdy z nas powinien w sobie zainstalować! Instrukcje jak to zrobić znajdziecie na kartach książki. Czytajcie, oglądajcie, inspirujcie się i wprowadzajcie dobre nawyki.

 

 

 

 

 

 

 

Siła reklam jest bezlitosna! Nam – dorosłym tak trudno jest się oprzeć pokusie przed nowym zakupem, a co dopiero dzieciom? Posiadamy coraz więcej i więcej, a często nadmiar bywa tylko pozornie uszczęśliwieniem. Chwilowa zachcianka często staje się zbędnym przedmiotem, zupełnie niepotrzebnym gadżetem, który powoduje tylko chaos i bałagan w domu. Czas zamienić „muszę to mieć!” w „lubię to, co już mam” i ta książka skutecznie Wam w tym pomoże. Kotek Mamrotek zainspiruje Was także do porządków i dawania drugiego życia zbędnym przedmiotom.

Polecamy całą rodziną i już czekamy na kolejny tom z serii, która rozplątuje to, co świat nam supełkuje.

 

 

 

Wydawnictwo Edukacyjne NOWA ERA - podręczniki szkolne oraz pomoce dydaktyczne dla nauczycieli

Dodaj komentarz