Silenzio, Bruno! – Wydawnictwo OLESIEJUK

Niedawno do kin trafił film „Luca”, a w księgarniach pojawiła się książka na podstawie animacji.

„Silenzio, Bruno!” to książka idealna na lato: wakacje, zabawa i przygoda, a przede wszystkim sympatyczni bohaterowie – morskie stworzenia, które od czasu do czasu zamieszkują wśród ludzi! To jednak nie wszystko – przede wszystkim to książka o wielkiej mocy – wzmacnia poczucie własnej wartości i udowadnia, że zawsze warto być sobą!

koszyk

Alberto jest morskim stworzeniem i ma pewien wyjątkowy dar – umie przepędzać Bruna! Kim jest Bruno? – To ten głos, który czasem podpowiada Ci: jesteś do niczego, nie uda Ci się, nie próbuj, bo nie warto, nie nadajesz się… Znacie to? Taki wewnętrzny krytyk, który wciąż ogranicza marzenia, plany i wyzwania. To też druga osoba, która nie życzy Ci dobrze, która podcina skrzydła, która nie wierzy w Ciebie! To właśnie Bruno! Alberto sam się z nim „spotykał” i musiał znosić jego przykrości, ale znalazł okrzyk, który sprawiał, że ten znikał: SILENZIO, BRUNO!

Alberto sam zmierzył się z Brunem i pomagał w tym wyzwaniu innym. Udowadniał, że uciszenie tego niewidzialnego wroga sprawia, że świat staje się przyjemniejszy, otwarty i można w nim oddychać pełną piersią. Trzeba jednak być czujnym, bo Bruno próbuje wkradać się do głowy wszelkimi sposobami…

„Silenzio, Bruno!” to piękna opowieść o odwadze, o tym, że czasem warto wyjść z ukrycia, by spróbować swoich sił, spróbować czegoś nowego. To piękna lekcja wiary w siebie, w swoje możliwości. To także pokonywanie lęków, wzmacnianie poczucie wartości. Ta książka dodaje skrzydeł! Obowiązkowa lektura dla każdego dziecka, szczególnie w czasach, gdy tak łatwo ulegamy presji i zdaniu innych. Warto budować w dziecku przeświadczenie, że nie musi być w cieniu, że ma prawo próbować i spełniać marzenia.

Bardzo polecam!

„Silenzio, Bruno!”

Tekst: Meredith Rusu

Przekład: Ewa Tarnowska

Ilustracje: Giovanni Rigano

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo OLESIEJUK

Wydawnictwo Olesiejuk w 2011 roku | wirtualnywydawca.pl

Dodaj komentarz