Siedem dni z życia Hrabiny Grabiny – Wydawnictwo BOSZ

Bardzo cenię oryginalne, pomysłowe i nietuzinkowe książki, dlatego dziś pragnę pokazać Wam wyjątkową i niepowtarzalną pozycję. Niepowtarzalną dlatego, że jej współautorem będzie młody czytelnik!

„Siedem dni z życia Hrabiny Grabiny” to cudowne połączenie rymowanej opowieści, z dziecięcą twórczością plastyczną. Myślę, że to doskonała propozycja dla starszych przedszkolaków, jak i nastolatków, bowiem tutaj każdy bez względu na wiek będzie mógł rozwinąć swoją plastyczną wyobraźnię. Każda książka będzie wyjątkową publikacją, bo każdy inaczej patrzy na świat i inaczej widzi słowa!

koszyk

Książka przywodzi mi na myśl sztukę teatralną, bowiem już na wstępie unosi się kurtyna, która zamyka się na ostatniej stronie. Zaglądamy do okazałego pałacu, do którego po szczeblach drabiny wspina się Hrabina Grabina… Opowieść z każą stroną staje się bardziej zagadkowa i wartka. Przed nami kilka dni z życia Hrabiny i jej przyjaciół.

Autorka urzekła mnie niebywałą wyobraźnią i łatwością z jaką płynnie przeplata perypetie bohaterów. Czytając tę historię niemal słyszałam ptasie narady, mruczenie kota Pankracego, czy tykający nocą zegar. Wyobrażałam sobie kłębiące się na niebie chmury, księżyc w nowiu, czy poranną rosę… To wszystko jest niczym na wyciągnięcie ręki!

Najciekawsze jednak jest wypełnienie stron własną wyobraźnią. Wystarczą kredki, pastele, akwarele, czy skrawki niepotrzebnych już czasopism. Niemal na każdej karcie znajdziecie miejsce, by wzbogacić historię o własne dzieła. Nie trzeba wiele, by historia zaczęła żyć! Autorka podpowiada w jaki sposób możemy wzbogacić rysunek, ale to od czytelnika zależy efekt końcowy. Wykorzystując przeróżne techniki plastyczne dzieci mają szansę dać wodze swojej fantazji, ale także rozwinąć zainteresowanie sztuką, pobudzić chęć do działania i wyzwolić swą ekspresję.

Ciekawa, intrygująca i bardzo wartościowa lektura. Książka rozwinie kreatywność, wyobraźnię, umiejętność emocjonalnego przeżywania czytanej historii, a przede wszystkim dostarczy dużo radości i przyjemności, bo któż nie chciałby stać się współautorem książki?

Jeśli cenicie oryginalną literaturę i szukacie nieszablonowych książek to ta książka koniecznie musi zagościć w Waszym domu. Serdecznie polecam!

„Siedem dni z życia Hrabiny Grabiny”

Tekst: Sylwia Zabor-Żakowska

Ilustracje: Basia Trembaczowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo BOSZ

Dodaj komentarz