„Sanoko. Psst! Czy zdradzić Ci moją tajemnicę?” – OZEANA BLU

Zapraszam Was dziś na recenzję bardzo nietypowej, oryginalnej i tajemniczej książki! Choć okładka nie skradła mojego serca, to jej wnętrze bardzo mnie zaskoczyło! „Sanoko. Psst! Czy zdradzić Ci moją tajemnicę?” jest książką skierowaną do czytelników w wieku około 8 – 12 lat.

Długo myślałam, skąd pomysł na taką okładkę i pewnego dnia napisałam do autorki książki w tej sprawie. Jej odpowiedź dała mi wiele do myślenia i pomyślałam sobie, że nam – dorosłym tak łatwo przychodzi ocenianie… Otóż, w projektowaniu okładki pomagała autorce jej córeczka wraz ze swoimi przyjaciółkami. Ta książka jest prezentem dla dziewczynki od mamy i dlatego dla autorki było ważne, aby wziąć pod uwagę zdanie młodej czytelniczki. Ta wiadomość sprawiła, że uśmiechnęłam się do siebie i pomyślałam jedno: każdy ma prawo kochać róż i przesłodzone okładki! Przecież mamy różne gusta, inne upodobania. Nie wszystkich zachwyci to samo!To chyba tyle na temat okładki 🙂 Po przeczytaniu książki zrozumiecie wszystkie elementy, które na niej zawarto.

koszyk

Książka napisana jest w formie przygodowych wspomnień z życia Sanoko. Jedenastolatka mieszkająca w Berlinie opowiada nam o swoich pasjach, o rodzinie, przyjaciołach, o pierwszych zauroczeniach. Staje nam się bliska, niczym przyjaciółka i wciąż wspomina o pewnej tajemnicy… Otóż jej babcia, mama, siostra i ona sama są INNE. Widzą i czują więcej niż reszta ludzi. Ich cechą jest to, że posiadają oczy w dwóch różnych kolorach lub ich oczy zmieniają kolor pod wpływem emocji. Pochodzą z niezwykłej wyspy i zupełnie przez przypadek znalazły się wśród zwyczajnych ludzi.

Historie zawarte na kartach książki poruszają bardzo różne tematy, znaleźć w nich możemy też cenne wartości, jak np. wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania, regularnych wizyt u stomatologa, czy budowania relacji z dziadkami. Nie jest to jednak zwyczajna książka. W jej wnętrzu znajdziecie wiele łamigłówek i zagadek, dzięki którym będziecie mogli rozszyfrować hasło dostępowe do strony internetowej na której zamieszczone zostały dalsze informacje o bohaterach powieści w formatach audio, wideo i pdf. Ponadto, wraz z zakupem swojego egzemplarza otrzymacie zakładkę do książki, zawieszkę na drzwi oraz naklejki. Cena książki jest bardzo przystępna!

Powieść zaskakuje, kreuje niesamowitą wyobraźnię i udowadnia, że nie warto oceniać książki po okładce!

„Sanoko. Psst! Czy zdradzić Ci moją tajemnicę?”

Tekst: Ozeana Blu

Oprawa: miękka

Ilość stron: 228

Dla dzieci: 7+

Więcej o książce przeczytacie na stronie: www.SANOKO.pl

Sanoko

Dodaj komentarz