Przyjaciel Północy – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Przyszła wiosna, przyroda budzi się do życia, a ja mam dziś dla Was lekturę o arktycznym lecie!

Niedawno skończyłam czytać z moim nastoletnim synkiem wspaniałą, przygodową powieść, w której znaleźliśmy wszystko to, co kocham w książkach dla dzieci. Jest wciągająca, dynamiczna fabuła. Każdy rozdział kończy się tak, że koniecznie trzeba czytać kolejny, do tego jest pewna zagadka, spora dawka przyrodniczej wiedzy i piękne, malownicze ilustracje!

„Przyjaciel Północy” to książka dla dzieci, młodzieży, dorosłych i każdego kto ceni emocje, przygody i szuka czegoś wyjątkowego!

koszyk

Autorka cenionych reportaży, Ilona Wiśniewska w pięknym stylu zadebiutowała powieścią dla młodych czytelników, a wyjątkową atmosferę Spitsbergenu oddał na kartach książki Mariusz Andryszczyk. Powieść już od okładki zabiera nas w niepowtarzalną atmosferę spektakularnych lodowców.

Dwunastoletni Daniel rozpoczyna swoją wielką, wakacyjną przygodę. Chłopiec po raz pierwszy sam, bez rodziców leci samolotem, w odwiedziny do cioci, mieszkającej na Spitsbergenie. Szybko przekonuje się, jak życie na tej wyspie różni się od naszego polskiego i jak inne panują w nim zasady. Daniel marzył, by oglądać tutejsza ptactwo, ale życie szybko zweryfikowało te plany. Okazało się, że ktoś od kilku tygodni poluje na niedźwiedzie… Niestety, futra niedźwiedzie osiągają na czarnym rynku zawrotne ceny, a co tydzień ginie jeden misiek. Kłusownicy nie liczą się z faktem, że od prawie czterdziestu lat zwierzęta te są pod ochroną. Ich chciwość nie zna granic! Najgorsze jest to, że miejscowa policja jest bezsilna i nic z tym procederem nie robi.

To miały być spokojne, beztroskie wakacje, a tymczasem Daniel znajdzie się w sercu kryminalnej afery! Charakterna ciocia dziennikarka, nastolatek z wielką pasją odkrywcy i do tego duża dawka przygód, perypetii, czasami mrożących krew w żyłach niebezpieczeństw nie pozwoli Wam się nudzić! Książka porywa od pierwszej, po ostatnią stronę, a finał okazuje się zaskakujący. W tym wszystkim znajdziecie dużą dawkę przyrodniczych smaczków, emocji, relacji, nowych przyjaźni, trudów, walki z żywiołem.

Wspaniała, ekscytująca powieść. Koniecznie warto sięgnąć po nią całą rodziną! Bardzo polecamy.

„Przyjaciel Północy”

Tekst: Ilona Wiśniewska

Ilustracje: Mariusz Andryszczyk

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 320

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz