Są takie koty – Wydawnictwo TEKTURKA

Kochamy koty i kochamy piękne książki, więc tej lektury nie mogło zabraknąć w naszej biblioteczce. Wydawnictwo Tekturka bardzo starannie wybiera książki które ukazują się pod ich skrzydłami. Za każdym razem z równie ogromną ciekawością i fascynacją wypatruję kolejnej książki która ukarze się nakładem tejże oficyny. Tym razem chciałam podzielić się z Wami wrażeniami po lekturze cudownej pozycji autorstwa Martyny Czub – „Są takie koty” która jest prawdziwą ucztą dla oczu, duszy i wyobraźni!

 

 

Książka wydana jest w dużym formacie, twardej oprawie i na grubszym, matowym papierze. Prezentuje się bardzo dostojnie, okazale, elegancko i jest małym dziełem sztuki, w które autorka i ilustratorka jednocześnie włożyła ogrom pracy. Na 44 stronach znajdziecie koty, dużo kotów, ale będą one ukazane w sposób niezwykle oryginalny, delikatny, subtelny.

Koty są różne, a ich charaktery bardzo indywidualne, dlatego w tej lekturze zmierzycie się z każdym możliwym osobnikiem. Będzie taki który uwielbia wygrzewać się w słońcu i taki którego fascynuje deszcz. Będzie miłośnik mroźnej zimy i jesiennej aury. Będą koty miastowe i te dzikie, hasające wśród zielonych łąk. Będą samotne, bujające w obłokach, a nawet takie które lubią wylegiwać się na plaży. Każdy inny, każdy fascynujący.

To opowieść o tym że mimo różnic i upodobań wszyscy tworzymy świat. Choć jesteśmy do siebie podobni, to tak pięknie się różnimy. Martyna Czub stosując metaforę przy użyciu kotów chce zwrócić uwagę czytelników na różnorodność, inność i piękno. To w jaki sposób przygotowała ilustracje jest naprawdę zachwycające! Nigdy dotąd nie myślałam o świecie w ten sposób, a dzięki tej lekturze dzieci rozbudzą wyobraźnię do czerwoności. Dbałość o każdy szczegół, feeria barw i ta lekkość zachwycą każdego czytelnika, zarówno dziecko jak i dorosłego.

Trudno określić mi wiek czytelnika dla jakiego jest to książka, bo uważam że każdy powinien ją przeczytać. Z całą pewnością nie jest to lektura na jeden raz! Warto do niej wracać i rozmawiać z dziećmi o tym co widzą. Każdy bowiem zobaczy tu coś innego, co skłoni do refleksji i rozmów. Warto przenieść tę lekturę na świat ludzki i pokazać dzieciom że to samo dotyczy nas i naszego otoczenia. Wszyscy jesteśmy jednakowi, jednak tak bardzo różni. Polecam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo tekturka logo

2 thoughts on “Są takie koty – Wydawnictwo TEKTURKA

Dodaj komentarz