Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów – Edukacyjna bajka medyczna. Wydawnictwo BIOMEDICA

Ciało ludzkie to fascynujący temat dla dzieci! Warto od małego uświadamiać swoje pociechy jak ono działa i jak możemy każdego dnia pomagać mu lepiej funkcjonować.

Edukacyjna bajka medyczna, zatytułowana „Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów” to wspaniała, wartościowa, mądra lektura! Bardzo brakowało takiej pozycji na rynku książki dziecięcej.

Autorem książki jest lekarz Jacek Mieszkowicz, specjalizujący się w neurologii. Od wielu lat aktywnie pomaga uczniom w przygotowaniach do matury z biologii, a prywatnie jest tatą bliźniaków. Nie pytałam autora, ale sądzę, że tę bajkę napisał właśnie z potrzeby serca dla swoich dzieci. Takie książki doceniam najbardziej!

koszyk

Książka jest bardzo starannie wydana, w całości kartonowa, z zaokrąglonymi rogami, więc mogą się z nią oswajać już najnaje!

Bohaterami są narządy ludzkie, a opowieść jest przystępnie podana, tak by wprowadzić małe dziecko w świat anatomii i fizjologii człowieka. Serduszko Stefan, Żołądek Zenek, Mózg Albert, czy Dwunastnica Dorotka to przyjazne postacie, które pokażą młodym czytelnikom jak są zbudowane i jak ważne funkcje fizjologiczne pełnią w organizmie.

Oprócz wiadomości dotyczących budowy serca, płuc, żołądka, dwunastnicy, nerek, mięśni, czy mózgu dzieci dowiedzą się czegoś jeszcze, co jest bardzo ważne już od pierwszych lat życia. Najmłodsi zdobędą wiedzę o tym, jak wspomagać każdy z tych narządów i jak dbać o cały organizm. Co jeść, a co nam szkodzi? Ile szklanek wody dziennie spożywać? Jak aktywnie spędzać czas i czego unikać? Jak prowadzić zdrowy tryb życia? O tym wszystkim także dowiecie się z kart książki, a edukacja w tak przyjazny sposób jest najciekawsza.

Bardzo, bardzo polecam! To wspaniały przewodnik po ludzkich narządach. Książka jest bogato ilustrowana, niezwykle pomysłowa i atrakcyjna dla dzieci. Powinna znaleźć się w każdym domu.

„Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów”

Tekst: Jacek Mieszkowicz

Ilustracje: Patrycja Tolarz

Książka całokartonowa

Ilość stron: 42

Dla dzieci: 3 – 7 lat

Wydawnictwo: BIOMEDICA

Wydrukowano w Polsce

Logo Sklepu Biomedica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.